רופא גריאטר מומלץ

רופא גריאטר מומלץ

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

רופא גריאטר מומלץ כאשר מתגלים בעיות של שיווי משקל וזיכרון אך אין צורך ברופא גריאטר מומלץ במרכז אם למבוגר אין בעיות זיכרון ושיווי משקל ולא הפרעות הליכה ואכילה. בעיות בהליכה ובעיות אכילה המופיעות בפתאומיות מצריכות בירור מעמיק של רופא גריאטר תל אביב או בכל אזור בארץ. אם יידרשו ביקורי בית עדיף לפנות לרופא גריאטר במרכז אם הקשיש מתגורר במרכז.

מתי לא צריך רופא גריאטר מומלץ

כל אזרח ואזרחית ישראליים זכאים להיות בריאים, גם אם הם מעל גיל 65 וגם אם הם בן/ת 90. זוהי זכות בסיסית של כל אחד ואחת באשר הם. אולם מעל גיל 65 הגיל עושה את שלו והאדם נכנס לקטגוריה חדשה הלא היא קטגוריית הגיל השלישי. הרבה מאנשי הגיל השלישי שואלים מתי פונים או מתי יודעים שצריכים לפנות לגריאטר וכן כמה עולה רופא גריאטרי ייפוי כח מתמשך.

בגדול כל עוד מדובר באדם שהוא צלול בדעתו ומתנהל עצמאית בביתו איננו זקוק לטיפול של רופא גריאטר במרכז, על כל בעיה רפואית הוא יכול לפנות לרופא המשפחה כפי שהוא רגיל מימים ימימה, מה גם שרופא המשפחה עובר השתלמות בגריאטריה וגרונטולוגיה הכוללות גם טיפול בזקנים תשושים נפשית או סיעודיים. הפנייה לרופא גריאטר תל אביב תיעשה רק כאשר חל שינוי מהותי בחייו של המבוגר / הקשיש / בעל הגיל השלישי / גיל הזהב וכו' כל אחד כפי ההגדרה האהובה עליו… מה נחשב לשינוי מהותי? התשובה היא הפרעות הליכה ושיווי משקל שמופיעות באופן פתאומי, הפרעות בהתנהגות, ירידה פתאומית בתפקוד וירידה פתאומית בזיכרון.

רופא גריאטר מומלץ
רופא גריאטר מומלץ

ומתי כן צריך רופא גריאטר מומלץ במרכז

משפט ידוע אומר: "הגיל אינו מחלה" ואמנם הבשורה הטובה היא שלפי הסטטיסטיקה, רוב בני ה-65 עד 85 הם צלולים בדעתם ומתנהלים בעצמאות. אם כי ככל שמתקדמים בגיל האחוזים נוטים לרדת אך עדיין הם בצד של הרוב. הבעיות מתחילות לצוץ בעיקר סביב גיל ה-85 ומעלה. התפיסה המקובלת בין הרופאים הגריאטרים היא כי יש להפחית ככל היותר במתן תרופות, לעודד תזונה נכונה ופעילות גופנית.

מתי צריך להתחיל לחשוש ולפנות ל רופא גריאטר מומלץ? זקנים הסובלים מתשישות נפשית עלולים להגיע למצב סיעודי בעקבות מחלה שתתקוף אותם, אף מחלה חלשה כמו שפעת עונתית. גם ירידה דרסטית במשקל של האנשים המבוגרים יחד עם העובדה שאינם מרבים בפעילות גופנית עלולה להביא אותם למצב סיעודי. גם קשישים שמרותקים לביתם או לכיסא גלגלים, אסור להזניח אותם, מעבר לעזרה הסיעודית שצריך לדאוג להם צריך גם לביקור אצל רופא גריאטר מומלץ במרכז ובשעת הצורך להביאו לביקור בית לשם טיפול או לשם עריכת חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי.

גריאטר מומלץ במרכז
גריאטר מומלץ במרכז

מתי צריך בירור מעמיק אצל רופא גריאטר תל אביב

הפרעות פתאומיות בשיווי משקל ובהליכה מצריכות בירור מעמיק של רופא גריאטר במרכז רפואי כדי לשלול בעיות נוירולוגיות חמורות. כמו כן הפרעות התנהגות, דיכאון פתאומי וירידה בזיכרון מצריכות בירור רפואי מעמיק של רופא גריאטר תל אביב ועדיף פסיכוגריאטר ד"ר עופר בר. איך עושים אבחון מעמיק? את הבירור אנו עושים בעזרת בדיקה גופנית כוללת, ולאחר מכן בדיקה ואבחון קוגניטיבי ומבחני דיכאון. הבדיקות נמשכות כשעתיים. לאחר מכן, לפי תוצאות האבחונים מחליטים על המשך טיפול.

אם באבחון אנו מגלים צעדים ראשוניים של מחלת דמנציה, יזדקק החולה לטיפול ומעקב צמודים, הן שלנו – הצוות הרפואי, והן של המשפחה הקרובה. חולי דמנציה זקוקים יותר מכל קשיש אחר לטיפול גופני המשולב עם טיפול נפשי. חולי דמנציה נמצאים בסיכון גבוה למחלות ריאות ועוד. במקרים אלו פסיכוגריאטר הוא איש המקצוע המתאים ביותר לטיפול בקשיש. זה חוסך התרוצצות מרופא לרופא ומרכז את הטיפות בחולה במקום אחד. אך לא רק חולי דמנציה, מבוגרים וקשישים רבים זקוקים לטיפול גופני המשלב גם טיפול בבריאות הנפשית. ולמעשה ברוב המקרים מומלץ לשלב בין שתי התחומים.

רופא גריאטר תל אביב
רופא גריאטר תל אביב

רופא גריאטר במרכז

כרופא גריאטר מומלץ וכפסיכוגריאטר מומחה יש לי ניסיון רב בטיפול במבוגרים במצבי בריאות שונים, בעת הצורך אני מגיע לביקור בית לטיפול אישי ומושלם. אני שומר על זמינות גבוהה לרווחת החולים ובני משפחותיהם, לא בכדי אני אחד הרופאים הגריאטריים המומלצים ביותר, הן על ידי לקוחות והן על ידי רופאי משפחה ורופאים מתחומים אחרים המפנים אליי לקוחות באופן תדיר. המרפאה שלי זוכה לפופולריות רבה בקרב מבוגרים וקשישים בשל הצוות המסור. העקרונות שלי בטיפול בחולה המבוגר:

  • גם בגיל מופלג ניתן וחייבים לתת איכות חיים ובריאות גופנית ונפשית עד כמה שהדבר בידינו.
  • חלק חיוני וקריטי בטיפול הוא ההקשבה ואני שם דגש על כך.
  • ריבוי תרופות היא תופעה מוכרת אצל קשישים, מרוב תרופות לא רואים את האדם… אני משתדל ככל יכולתי להוריד תרופות לא נחוצות או לא מספיק יעילות, מתוך הסתכלות אינטגרטיבית על המטופל ולא על הבעיה הספציפית.
  • אני משתדל לרכז את כל המידע הנדרש, ולא להפנות ולשלוח לגורמים נוספים.

אם אתם מחפשים רופא גריאטר מומלץ במרכז פנו אלינו! כמו כן אוכל לעזור לכם בעריכת חוות דעת למינוי אפוטרופוס ולסיום, אני מאחל לכם ולקרובים לליבכם בריאות איתנה, "עד 120".

רופא גריאטר במרכז
רופא גריאטר במרכז

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

zoom

שיחת זום | וידאו ווטסאפ

במסגרת זו ניתנים %100 מהשירותים.
לרבות טיפול רפואי וחוות דעת רפואיות.
במחיר נמוך משמעותית!

שירות זה ניתן בכל רחבי מדינת ישראל

דילוג לתוכן