דיכאון וחרדה

דיכאון הוא תופעה המתאפיינת במצב רוח ירוד, אובדן תחושת ההנאה, חרדות, חוסר תיאבון, הפרעות שינה ועוד. לדיכאון השפעה רבה על כל מערכות הגוף והנזק המצטבר שהוא עלול לגרום יכול להיות חמור. לדיכאון אין אבחון קליני מעבדתי, אך ניתן בהחלט לאבחנו על פי התסמינים.

דיכאון יכול להימשך זמן קצר, ימים אחדים עד שבועיים שלוש, כתגובה לסיטואציה מסויימת בחיים (אך לא בהכרח. לעיתים דיכאון פורץ גם ללא סיבה נראית לעין בחיי המטופל). דיכאון מג'ורי נמשך מעל שבועיים ויכול להימשך חודשים רבים. הוא יכול להתבטא גם בתחושה עזה של ריקנות וחוסר תוחלת, שום דבר בחיים אינו בעל ערך ולעיתים עלול להוביל למחשבות אובדניות.

מצב דיכאוני משבש באופן חמור את מהלך חייו של אדם ומשפיע כמובן גם על משפחתו הקרובה. ההשלכות מקרינות על כל תחומי החיים של המטופל: היכולת לעבוד או לבצע פעילות יומיומית שגרתית פוחתת באופן דרמטי, התקשורת עם הסביבה נפגמת, מערכות יחסים הולכות לאיבוד, תחושת עייפות כרונית, חוסר מרץ, אין מוטיבציה לעשות שום דבר, המערכות הביולוגיות/גופניות נפגעות ועלולות לגרום גם לתסמינים קליניים גופניים.

הזנחת מצב שכזה תגרום להחמרה בתסמינים, להופעת סימפטומים נוספים, למחלות פיזיות אחרות ולהידרדרות מסוכנת בכל תחומי החיים של המטופל עד לחשש ממשי לעצם חייו.

הטיפול מותאם באופן אישי למטופל בהתאם לחומרת המצב. במקרים מסויימים פסיכותראפיה יכולה לעזור ובמקרים אחרים יש מגוון רחב של טיפולים תרופתיים. סוג הטיפול, המינון הנכון ומשך הטיפול נקבעים באופן אישי ע"י הרופא בהתאם למצב.

disabled woman in wheelchair TUKL7QL 1
zoom

שיחת זום | וידאו ווטסאפ

במסגרת זו ניתנים %100 מהשירותים.
לרבות טיפול רפואי וחוות דעת רפואיות.
במחיר נמוך משמעותית!

שירות זה ניתן בכל רחבי מדינת ישראל

דילוג לתוכן