כמה עולה רופא גריאטרי תל אביב

כמה עולה רופא גריאטרי תל אביב

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

כשמחפשים רופא גריאטרי תל אביב השאלה כמה עולה רופא גריאטרי תל אביב היא פחות רלוונטית, צריך שתהייה התאמה למטופל הן מבחינה מקצועית והן מבחינה נפשית חברתית. צריך לחפש חוות דעת רופא גריאטרי תל אביב מקצועית, ובדומה לכך כשמדובר באבחון רופא גריאטרי תל אביב לפני כניסה לבית אבות או לדיור מוגן, או לכל צורך אחר. להרחבה, קראו את המאמר הבא:

כמה עולה רופא גריאטרי תל אביב זה לא ה'אישו' כשמחפשים רופא טוב

הבריאות היא המצרך החשוב ביותר, וככזה יש לכל אזרח זכויות באשר לשירותי הבריאות. בישראל הזכויות הן נרחבות וניתנות על ידי קופות החולים. קופות החולים מפעילות מרפאות גריאטריות ברחבי הארץ לקשישים הזקוקים לכך. אולם לעיתים זקוק הזקן לחוות דעת נוספת מעבר לבדיקה והאבחון של הרופא של הקופה, כמו כן, הביקורים במרפאות הפרטיות הן יותר גמישים, ויותר מותאמים לזקנים, רופא גריאטרי תל אביב פרטי יהיה זמין בטלפון גם לאחר הביקור לשאלות נוספות שנשכחו בעת הביקור (דבר שקורה הרבה  לזקנים…) או לבירורים נוספים והשלמת הטיפול ויתרון נוסף הוא הזמינות של הגריאטר לביקורי בית.

יתרונות אלו ועוד גורמות לכך שהרבה מהקשישים והזקנים פונים מלכתחילה לרופא גריאטר מומלץ פרטי. מחיר רופא גריאטרי עד הבית אגב, אינו גבוה במיוחד. מעט רקע על אבחון רופא גריאטרי תל אביב: הגריאטר הפרטי כמו גם הגריאטר של קופת החולים נותן מענה מושלם לבעיות השכיחות בעת זקנה. המשפחה הקרובה היא שותפה מלאה לטיפול באדם המזדקן. כדי לאבחן כראוי את המזדקן ישנם שאלונים מיוחדים המיועדים להעריך את מצבו של הקשיש כדי שיתאפשר לאבחן אותו ולהתאים לו את הטיפול הטוב ביותר עבורו.

כמה עולה רופא גריאטרי תל אביב
כמה עולה רופא גריאטרי תל אביב

קבלו חוות דעת רופא גריאטרי תל אביב לגבי השאלה מתי יש לפנות לגריאטר

השאלונים להערכת מצבו הבריאותי של הקשיש הם: שאלון בנושא נפילות (ניתן למצוא בגוגל), שאלון קוגניטיבי (ניתן למצוא בגוגל), שאלון תפקוד ושאלון מצב רגשי. כדי לייעל את הביקור במרפאתי אני ממליץ למלא את שאלוני ההערכה בבית בטרם הביקור. יש לכך שני יתרונות – חיסכון בזמן ומילוי השאלון בסביבה המוכרת לקשיש, כך שהתשובות יהיו יותר כנות וספונטניות. השאלה הנשאלת היא כמה עולה רופא גריאטרי תל אביב, או כמה עולה רופא גריאטרי ייפוי כח מתמשך ושאלת השאלות היא מתי מומלץ לפנות לגריאטר.

תשובתי היא כי כל שינוי פתאומי בהתנהגותו או בבריאותו של הקשיש מצריך פנייה לגריאטר, ובמיוחד במקרים הבאים: איבוד שליטה בסוגרים, נפילות חוזרות ונשנות, ירידה חדה בזיכרון. כמו כן, קשישים רבים המבקרים אצל מספר רופאים מגיעים הביתה מכל רופא עם מרשמים ל-2-3 תרופות + תוספי תזונה, מלבד מה שהמצב מסורבל ולוקח זמן זהו מצב לא בריא בעליל. נדרשת הסתכלות כוללנית כדי למנוע תרופות ששילובים עלולים לגרום לסיכונים מיותרים וכן להוריד מהתכנית תרופות מיותרות או שאינם כל כך חשובות, לפעמים יש לשקול להוריד תרופות, חוות דעת רופא גריאטרי תל אביב יכולה לעשות את העבודה כחלק מהטיפול בזקן.

חוות דעת רופא גריאטרי תל אביב
חוות דעת רופא גריאטרי תל אביב

אבחון רופא גריאטרי תל אביב לבדיקת התאמה לבית אבות, דיור מוגן וכדומה

אם ברצון בני המשפחה להעביר את הקשיש לבית אבות או לדיור מוגן וכדומה מומלץ מאוד להתייעץ אתנו – מרפאת רופא גריאטרי תל אביב – בטרם ייעשה הצעד המשמעותי. אפשר לדון אתנו על ההשלכות הנפשיות והבריאותיות של המהלך, על התאמה וחלופות אפשריות, וכך להגיע להחלטה מושכלת ומועילה השמה את רווחת הקשיש במרכז. ניתן לפנות למרפאתנו הפרטית בכל עת ללא צורך בהפניה של רופא או כל מסמך מקדים אחר (גם אם ברצונכם לבקש החזר מחברת הביטוח או קופת החולים תוכלו לגשת עם הקבלה שתקבלו לאחר התשלום על הביקור), במקביל לביקור אצלנו מומלץ לבקר אצל מרפא/ה בעיסוק כהשלמה לאבחון רופא גריאטרי תל אביב והתאמת הטיפול.

כמו כן מומלץ לקבל חוות דעת רפואית של תזונאית (עדיפות למתמחה בגיל המבוגר), וכן של עובד/ת סוציאלי המתמחה בתחום. מעבר לכך, מומלץ למשפחה הקרובה – בן/ת זוג, בנים / בנות, נכדים / נכדות בוגרים להשתלם ולהעשיר את הידע בנוגע לתמיכה הגופנית והנפשית להם זקוק המבוגר, הדבר יוסיף המון לתוחלת ואריכות ימיו ולאיכות החיים שלו. קרובי המשפחה והקשיש נמצאים בפני מצב חדש בחיים וככל שירחיבו את הידע בתחום כך ייטב.

אבחון רופא גריאטרי תל אביב
אבחון רופא גריאטרי תל אביב

רופא גריאטרי תל אביב – רופא שהוא גם פסיכוגריאטר

את הידע ניתן להרחיב באמצעות מדריכים שונים ומאמרים המופיעים באינטרנט, וכן באמצעות סרטוני יוטיוב וכדומה. חלק מיתרונות הרחבת הידע היא הידיעה לאיזה רופא לפנות, מה המומחיות הנדרשת, שכן גם בגריאטריה ישנם תחומי נישה למקרים מיוחדים, כמו פסיכוגריאטריה, גריאטריה דרמטולוגית, התמחות במחלות נוירולוגיות או גריאטר המתמחה במחלות הדמנציה לסוגיה וכן שיקום גריאטרי, חוות דעת רופא גריאטרי תל אביב וכו'. או למשל במקרה שלקשיש דרוש גריאטר לשם חוות דעת שנייה המאושרת בקופת חולים לקבלת החזר, או כאשר הוא זקוק לחוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי או לבית המשפט, כמו כן ישנם מקרים שבהם יתאים גריאטר ברפואת משפחה וישנם מקרים שבהם יהיה יותר מתאים גריאטר מתחום הרפואה הפנימית.

בכל הנ"ל ניתן לפנות לכל פסיכוגריאטר מומלץ, אבל ידע בתחום בכוחו להוסיף תועלת רבה למשפחה ולקשיש. איזה יתרון נוסף נחפש ברופא גריאטר? גריאטר בעל ותק וניסיון הוא גריאטר בעל יתרון מובהק. בכל שאלה, בעיה או פנייה בתחום הגריאטריה והפסיכוגריאטריה תוכלו לפנות אלינו, גם כדי לברר כמה עולה רופא גריאטרי תל אביב במקרה הספציפי שלכם.

רופא גריאטרי תל אביב
רופא גריאטרי תל אביב

 

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

דילוג לתוכן