גריאטר עד הבית

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

'אדם לא נעשה צעיר יותר…' כך אומר הפתגם העממי. זהו טבע היקום אדם הולך ומתבגר והבריאות היא תמיד ביחס הפוך לגיל. לכן במקום רופא משפחה רגיל זקוק אדם מבוגר לרופא המתמחה בגיל השלישי, לפעמים הוא זקוק לגריאטר עד הבית, זוהי בדיוק התמחות הגריאטר, הגריאטר הוא הרופא הפנימי של הקשיש שמבין לבעיותיו הפיזיות של הקשיש לפעמים גם הנפשיות. בכתבה זו נדבר על ביקור בית של רופא גריאטר.

האם גריאטר עד הבית הוא תחליף לבית אבות

כאשר האדם המבוגר מתלונן על התקפה חזקה של כאבי שרירים עדיף לטלטל את הרופא למטופל מאשר את המטופל לרופא. גם כאשר הוא מתלונן על כאבי ברכיים וכדומה. לפעמים יש צורך בייעוץ של רופא נוסף כגון אורטופד או נוירולוג, ואז יותר קשה להוציא לפועל ביקור בית. כל עוד המצב אפשרי ניתן להשאיר את הקשיש/ה בבית וליהנות משירותי ביקור הבית של גריאטר מומלץ במרכז.

אולם אם המצב הופך להיות מורכב ובלתי נסבל, אם הוא נזקק במקרים תכופים לביקור בית של רופא או לייעוץ משולב של כמה גורמים רפואיים מומלץ לחשוב על אפשרות של מגורים בבית אבות או בדיור מוגן. שם הוא יקבל את כל המעטפת הרפואית הנדרשת לאנשים בגילו (לשון זכר כוללת לשון נקיבה…) כולל גם תמיכה נפשית. בכל אופן יש להיזהר לא להזניח את מצבו של יקירכם המבוגר. צריך לגלות ערנות, לפעמים הם סובלים אך לא מתלוננים כי הם אינם מסוגלים ללכת למרפאה הקרובה.

רופא גריאטרי עד הבית
רופא גריאטרי עד הבית

נחזור לנושא של ביקורי הבית… אילו קריטריונים מומלץ לבדוק כשמזמינים רופא גריאטר ביקור בית?

  • כדי שהביקור של רופא גריאטר ביקור בית יהיה יעיל מומלץ שהרופא יהיה בעל התמחות רחבה. מומלץ מאוד שרופא שהוא גם בעל התמחות ברפואה נפשית – מה שנקרא היום פסיכוגריאטר – יבדוק את הקשיש וירשום לו את התרופות המתאימות או ייתן את הטיפול המתאים.
  • חשוב גם שרופא גריאטר ביקור בית יהיה בעל וותק וניסיון וגם בעל התמחות בגיל הרלוונטי, שכן בתחום הגריאטריה מגיל 65 הפציינט נחשב כמבוגר, אך שונה הוא הטיפול באדם בן 60-70 לטיפול באדם בן 80-90.
  • כשמזמינים גריאטר עד הבית מומלץ שהרופא יגיע מאזור גיאוגרפי בארץ הקרוב לביתו של הקשיש.
רופא גריאטר ביקור בית
רופא גריאטר ביקור בית

גריאטר ביקור בית

חשוב לדעת כי בגדול הטיפול בקשיש אינו שונה מטיפול בכל אדם אחר. אלא שכאן נכנס פרמטר הגיל. אז באופן עקרוני אם הוא רגיל לבקר אצל רופא משפחה מסוים הוא יכול להמשיך להיות פציינט של רופא המשפחה. כל עוד הוא צלול בדעתו ומתנהל באופן עצמאי אין מניעה להמשיך אצל אותו רופא אליו הוא רגיל מזה שנים. אם הוא הופך להיות סיעודי זה מהווה איתות שהמצב השתנה והוא זקוק לרופא המתמחה ספציפית בטיפול בגילאים אלו. גם אם הוא סובל מנפילות תכופות, או ירידה משמעותית בזיכרון, או דיכאון, הפרעות אכילה וכדומה הוא זקוק לטיפול של רופא גריאטרי, ועדיף גריאטר ביקור בית.

אם אתם מתעקשים לקבל המלצה לפי גיל, נאמר שהגיל שרוב המבוגרים מגיעים להיות מטופלים אצל גריאטר הוא בערך בין 75 ל-85. מה שאתם יכולים לעשות כדי לשמור את יקירכם בקו הבריאות הוא לעודד אותם להרבות בפעילות גופנית, תזונה נכונה ובריאה. ובשביל הבריאות הנפשית – לעסוק בפעילויות חברתית, להתעניין בחדשות או בתחום עניין אחר. זה המתכון!

גריאטר ביקור בית
גריאטר ביקור בית

מה היתרון של ביקור בית של רופא גריאטרי על פני רופא המשפחה

ראשית, רופא גריאטרי מתמחה בבעיות רפואיות ספציפיות של הגיל השלישי, וכן הוא יכול להעריך את השפעת הטיפולים על המבוגר מנקודת מבט שונה, מתוך ההתמקצעות שלו ומתוך הניסיון. הוא יודע להעריך הן את ההשפעה הפיזיולוגית והן את ההשפעה הקוגניטיבית והנפשית. הגריאטר שם דגש על הנושאים הבאים: הפרעת זיכרון, התאמה בין תרופות מרובות, מצבי דיכאון, נפילות חוזרות ונשנות.

וכן יכול לייעץ לגבי: מינוי אפוטרופוס או ייפוי כוח מתמשך, כשירות לגבי צוואה, בית אבות, חוות דעת לבית המשפט ועוד. במצבים נדרשים רק ביקור בית של רופא גריאטרי יביא הערכה נכונה לגבי המטופל הלוקחת בחשבון את כל ההיבטים. אם אתם רוצים רוצים להזמין גריאטר עד הבית או לברר כמה עולה רופא גריאטרי תל אביב או לברר מחיר רופא גריאטרי עד הבית פנו אלינו.

 

ביקור בית של רופא גריאטרי
ביקור בית של רופא גריאטרי

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

zoom

שיחת זום | וידאו ווטסאפ

במסגרת זו ניתנים %100 מהשירותים.
לרבות טיפול רפואי וחוות דעת רפואיות.
במחיר נמוך משמעותית!

שירות זה ניתן בכל רחבי מדינת ישראל

דילוג לתוכן