גריאטר במרכז

אלצהיימר אצל מבוגרים 

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

אלצהיימר אצל מבוגרים הוא אחת המחלות השכיחות ביותר מבין המחלות הדמנטיות, ולצערנו גם מחלה חשוכת מרפא. שכיחות המחלה עולה עם הגיל. למשל בקרב בני 65 ומעלה שכיחות המחלה היא בחמש עד עשר אחוז מהאוכלוסייה. אך לאחר גיל 80 שכיחות המחלה היא כ 40%. 

מחלת האלצהיימר היא מחלה המתפתחת באופן פרוגרסיבי. ישנה חשיבות גדולה ל אבחון אלצהיימר לקשישים מוקדם ככל האפשר. אמנם עדיין לא נמצאה התרופה, אך באמצעות טיפול נכון אנו מסוגלים להאט את התפשטות המחלה ולהאריך את משך הזמן בו החולה יכול ליהנות מאיכות חיים למרות הקשיים הכרוכים במחלה. מסיבה זו חשוב מאוד להיבדק כאשר מתגלים סימנים למחלת האלצהיימר. אבחון דמנציה אצל מבוגרים יכול להתבצע על ידי גריאטר במרכז. 

המחלה מאופיינת בהתדרדרות הדרגתית, ובסופו של דבר מסתיימת במוות. המחלה יכולה להתפתח בהדרגה אפילו במשך 20 שנה. אך בדרך כלל החל מרגע אבחון המחלה תוחלת החיים היא  4-6 שנים. 

אלצהיימר אצל מבוגרים

אלצהיימר אצל מבוגרים

המחלה גורמת לתהליל ניוון הדרגתי של תאי העצב. בפועל זה מתבטא בפגיעה ביכולות הקוגניטיביות והתפקודיות. החלה מתחיל לסבול מאיבוד זיכרון ושיקול דעת, המצב מחמיר ובסופו של דבר הוא אינו מסוגל לתפקד בזכות עצמו והוא תלוי באחרים. 

אבחון דמנציה אצל מבוגרים הוא דבר חשוב מאוד ויש לכך השלכות רבות. למחלות דמנטיות ישנן גם השלכות משפטיות, כמו למשל הסוגיה של כשירות לעריכת צוואה. כמו כן על הסביבה להיערך בהתאם. ההתמודדות עם אלצהיימר, או מחלה דמנטית אחרת, קשה גם לחולה וגם לבני משפחתו. 

כאשר תפנו ל אבחון פסיכוגריאטר דמנציה, תוכלו לקבל הדרכה בנושא. זה חשוב על מנת לדעת מה מצפה לכם וכיצד להתכונן לבאות. 

אבחון אלצהיימר לקשישים

אבחון אלצהיימר אצל מבוגרים ניתן לעשות אצל רופא גריאטר במרכז. לא קיימת בדיקה רפואית לצורך קביעת דמנציה ולכן הבדיקות נערכות על דרך השלילה של בעיות אחרות היכולות לגרום לאותם התסמינים. במידה וישנם תסמיני אלצהיימר ונשללו בעיות אחרות, ניתן לקבוע כי זהו אלצהיימר. מסיבה זו יתכן כי יבוצעו בדיקות רפואיות ובדיקות נוירולוגיות שונות. 

את הבדיקה אצל רופא גריאטרי מומחה עושים באמצעות מלווה. זהו צריך להיות אדם קרוב המכיר היטב את המטופל ויכול להעיד על התנהגותו בעבר ובהווה. כלומר גם המלווה ישאל שאלות. כאשר ניגשים ל אבחון פסיכוגריאטר דמנציה, חשוב לתת לרופא את כל המידע ולנהל שיחה פתוחה וגלויה. זוהי גם הזדמנות עבורכם לשאול את כל השאלות. יתכן כי תעדיפו לעשות זאת ב מרפאה גריאטרית פרטית. 

שתפו את הרופא בכל – מחלות רקע, שימוש בתרופות, וויטמינים ותוספי תזונה, שימוש בסמים ואלכוהול והרגלי החיים. 

אבחון אלצהיימר לקשישים

אבחון פסיכוגריאטר דמנציה

אבחון אלצהיימר לקשישים הוא רגע קשה. נכון להיום אין תרופה למחלה ולכן אבחון חיובי הוא רגע מטלטל מבחינה נפשית. מי שחולה במחלה צפוי למסלול הידרדרות קוגניטיבי ותפקודי. כל שניתן לעשות זה טיפול תרופתי המאט את המחלה ומסייע לשמר את התפקוד עד כמה שניתן. 

לאחר אבחון דמנציה אצל מבוגרים חשוב להתמודד עם הבעיה ולהיערך בצורה הנכונה. גריאטר במרכז יכול להעניק לכם מידע רב ולהפנות אתכם לגופי סיוע. חשוב מאוד לדבר על זה ולהיות מוקפים בסביבה תומכת. חשוב להכיר גם את כל שלבי המחלה והשינויים הצפויים בשגרת החיים. יתכן גם כי תרצו חוות דעת פסיכוגריאטרית לצורך צוואה, וגם לערוך ייפוי כוח מתמשך ליום שבו החולה לא יוכל לקבל החלטות בעצמו. 

אבחון פסיכוגריאטר דמנציה

אבחון דמנציה אצל מבוגרים

מבין המחלות הדמנטיות, מחלת האלצהיימר היא השכיחה ביותר. אך בהזדמנות זו כדאי להזכיר כי ישנן מחלות דמנטיות שונות, חלקן אפילו נחשבות ל מחלות דמנטיות נדירות. 

דמנציה היא למעשה שם כולל למחלות המאופיינות בהידרדרות ממושכת בצד התפקודי והקוגניטיבי. בהתאם לסוג המחלה, כך גם הטיפול עשוי להיות שונה. אבחון פסיכוגריאטר דמנציה יקבע גם את סוג המחלה הדמנטית. 

למשל אחת המחלות הדמנטיות היא דמנציה פרונטו טמפורלית. מחלה זו מתבטאת בניוון באונה הקדמית והצדית של המוח, ונראה שהגורם הגנטי הוא הדומיננטי בסיבות למחלה. 

ישנן גם אחרות כמו דמנציה וסקולרית, דמנציה עם גופיפי לוואי, דמנציה משולבת עם פרקינסון ועוד. 

אבחון דמנציה אצל מבוגרים

גריאטר במרכז

אם ישנו אבדן זיכרון ותסמינים מחשידים אחרים, יש למהר להיבדק. חשוב לבצע אבחון מחלות דמנטיות לקשישים בהקדם האפשרי ובמידת הצורך להתחיל את הטיפול במהרה. 

במידה ואתם חוששים שיש לכם סימנים ראשונים, או שמדובר בהורים שלכם, אתם מוזמנים לעבור אבחון במרפאה הפרטית של דוקטור עופר בר. כאן תוכלו ליהנות משירות אישי ונעים והרמה המקצועית הגבוהה ביותר. אנו נלווה אתכם בטיפול הרפואי ונעניק לכם תמיכה גם ברגעים הקשים של אבחון מחלה דמנטית. 

גריאטר במרכז

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

zoom

שיחת זום | וידאו ווטסאפ

במסגרת זו ניתנים %100 מהשירותים.
לרבות טיפול רפואי וחוות דעת רפואיות.
במחיר נמוך משמעותית!

שירות זה ניתן בכל רחבי מדינת ישראל

דילוג לתוכן