זכויות קשישים בביטוח לאומי

זכויות קשישים בביטוח לאומי

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

זכויות קשישים בביטוח לאומי יש להם משקל רב בהקלה על קבלת החלטות, אם בזכויות קשישים כך, לגבי זכויות קשישים סיעודיים הדברים נכונים שבעתיים. ואיך הושפעו זכויות הקשישים מהקורונה? על כל זאת תקראו במאמר הבא:

זכויות קשישים בביטוח לאומי

קשישים נמצאים בסיכון גבוה לגבי מחלות שונות, העיקרון המנחה כיום את הגופים הרלוונטיים בדמנציה טיפול רפואי, הוא הארכת חייהם ולא פחות מכך חשובה איכות החיים שלהם. עקרונות אלו כוללות שאלות רבות הן בנוגע למקום הטיפול האופטימלי בקשיש והן לסוג הטיפול בקשיש. וכאשר מדברים על סוגיות מורכבות אלו אי אפשר שלא להתייחס לזכויות קשישים בביטוח לאומי ובקופות החולים. שכן לזכויות קשישים בביטוח לאומי ובקופות החולים יש משקל רב בקבלת ההחלטות. כגון החזרים על אשפוז, מימון של מלווה בבית, מימון של חמצן לקשיש הזקוק לכך, זכויות קשישים בביטוח לאומי לקשיש סיעודי, ועוד ועוד.

זכויות קשישים בביטוח לאומי
אעזור לכם למצות את זכויות הקשישים בביטוח לאומי

זכויות קשישים

הנידון של זכויות קשישים הוא לא רק בנוגע לזכויות בביטוח הלאומי, הדיון אודות זכויות קשישים נסוב גם סביב זכויותיו בטיפול במרפאה ובבית החולים, לגבי הסכמה מדעת על טיפול או בדיקה הכרוכים בכאב או בחוסר נעימות. כמו כן הדיון אודות זכויות קשישים נסוב גם סביב זכויותיו לקבלת מידע רפואי מלא אודות מצבו וקבלת חלופות הטיפול בבעיותיו – כל עוד הוא צלול בדעתו ומסוגל לקבל החלטות. טיפול המצריך אשפוז למשל, אך ניתן למצוא חלופת טיפול במקום מגוריו, אם זה בית אבות או דיור מוגן, או מוסד אחר שמעסיק צוות רפואי. כמו כן ניתן למנות בין זכויות הקשיש את זכותו למנות ייפוי כוח מתמשך מטעמו וברצונו החופשי וכן זכויות לגבי דיכאון בגיל מבוגר.

זכויות קשישים
זכויות שמגיעות לקשישים בזכות

חשיבות המידע על זכויות קשישים סיעודיים

ומעבר לכך ישנם זכויות קשישים סיעודיים, המשפיעים מאוד על קרובי המשפחה מסביב, לפעמים ההתדרדרות של החולה באה בהדרגה ולפעמים בפתאומיות. לא תמיד הזמן מאפשר לבני המשפחה לחשוב ולעסוק בזכויות קשישים סיעודיים. לפעמים הקשישים הקרובים אלינו הופכים לסיעודיים לשנים רבות. מה שמשפיע על המשפחה ביתר שאת בכל המובנים. לפעמים הם עוברים לגור בבית בני המשפחה ולמעשה הופכים לנטל למרות שזה לא ייאמר בקול. ולכל הרשימה נלווה הקושי בקבלת החלטות על כל צעד ושעל כמעט. מה שגורם למתחים נפשיים לאנשים הקרובים ביותר לקשיש. הם לא פנויים לחשוב ולהבין שזכויות קשישים סיעודיים להם הם זכאים עשויים להקל עליהם בהרבה. גם על מצבם הנפשי וגם על המצב הפיזי.

זכויות קשישים סיעודיים
מאחל לכם שרק תדעו את זכויות הקשישים הסיעודיים

חוסר הידע של זכויות קשישים קורונה ומענה אפשרי לבעיה

הדברים נוגעים ביתר שאת לזכויות קשישים קורונה, שכן בתקופת הקורונה הסתגרו הקשישים בבתיהם, מה שגרם להם ולבני משפחותיהם לחרדות, דיכאונות, רגשות אשמה ועצב, פחדים וכעסים. בתקופה זו בעיות זכויות קשישים קורונה צפים ועולים. אך לצערנו ברוב המקרים של זכויות קשישים קורונה ובכלל, הרשויות מערימות קשיים, ברוב המקרים כשבאים לדרוש את הזכויות הם דורשים חוות דעת מקצועיות המעידות על היות הקשיש זקוק לזכות המגיעה לו בדין. אי לכך כפסיכוגריאטר מומחה אני מרים את הכפפה ומעוניין לתת לכם את חוות הדעת הרפואית שלי בכל נושא שיידרש, על מנת שתוכלו, אתם ובן משפחתכם הקשיש, ליהנות מהזכויות המגיעות לכם בדין, להעלות את איכות החיים והחיוך של המשפחה הסובבת, ולתת לקשיש להזדקן בכבוד. ניתן להקל על הקשיש על מנת שלא יחוש במקום אפל ומסוכן. זה נשמע מצחיק ומטופש אבל זוהי התחושה של חולי אלצהיימר שאין להם תמיכה נפשית!

פנו אליי – פסיכוגריאטר כללית ומקצועית – כעת דרך הלינק 'צור קשר' או בטל'

זכויות קשישים קורונה
זכויות קשישים בתקופת הקורונה – הרשויות מעדיפות לשתוק ולהשתיק

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

zoom

שיחת זום | וידאו ווטסאפ

במסגרת זו ניתנים %100 מהשירותים.
לרבות טיפול רפואי וחוות דעת רפואיות.
במחיר נמוך משמעותית!

שירות זה ניתן בכל רחבי מדינת ישראל

דילוג לתוכן