פסיכוגריאטר פרטי

פסיכוגריאטר פרטי

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

כשמזדקנים כל מערכות הגוף נעשים כחושים יותר, גם המערכת הגופנית וגם המערכת הנפשית. דיכאון וחרדה הם תופעות מצויות בגיל הזקנה. במקרים חמורים הבעיות הנפשיות מידרדרות למצבי סיכון, אלימות פיזית ומילולית ורצון של הזקן לפגוע בעצמו. הכתובת הנכונה לטיפול במצבים אלו היא פסיכוגריאטר פרטי שיודע לאבחן את הזקן באבחון כוללני, הן מההיבט הפיזי והן מההיבט הנפשי.

פסיכוגריאטר פרטי

גריאטריה היא תחום החוקר את המחלות המאפיינות את הגיל השלישי והטיפול בהם. אפשר להשוות את תחום הגריאטריה לתחומים כמו רופא הילדים או רופא נשים, שמעניקים טיפול וחוות דעת ראשונית לכל מחלות הילדים והנשים, ובשעת הצורך מפנים לרופא עם התמחות ספציפית, כך גם הגריאטר, הוא רופא פנימי שהתמחה בבעיות גיל הזקנה, הוא יודע לאבחן ואף לטפל בבעיות אלו, ובשעת הצורך מפנה את החולה לרופא בהתמחות ספציפית.

אולם בניגוד לשאר הרופאים, אל הגריאטר מגיע הפציינט לאחר שכבר עבר כברת דרך בחייו, הוא מגיע עם שלל מחלות, אלרגיות ורגישויות וגם עם… רשימה של תרופות. התרופות פותרות בעיות רבות אך מצד שני עלולות לגרום לבעיות חדשות – כאשר אין פיקוח על שילוב של תרופה אחת עם תרופה אחרת שניתנה על ידי שני רופאים שונים. חלק מעבודתו של גריאטר או פסיכוגריאטר מומלץ היא גם לתת את דעתו על התרופות שאותן הקשיש לוקח והשילוב ביניהם.

פסיכוגריאטר פרטי
פסיכוגריאטר פרטי לטיפול בדיכאון וחרדה של הגיל השלישי

רופא פסיכוגריאטר פרטי תל אביב

פסיכוגריאטר לגיל השלישי הוא תחום ברפואה המשקלל את תחום הגריאטריה עם הפסיכיאטריה. בשנים האחרונות הכיר עולם הרפואה בכך שגם העולם הנפשי והפסיכיאטרי של אדם בגיל השלישי הוא שונה מאשר אצל אדם צעיר. לשם כך הותאם התפקיד של הגריאטריה ושולב עם לימודים מעולם הפסיכיאטריה, וכך פסיכיאטר גריאטרי יוכל לתת מענה מושלם לקשיש. רופא פסיכוגריאטר פרטי תל אביב מטפל גם בהיבטים הרגשיים, הנפשיים והקוגניטיביים של הקשיש.

בשל הראייה הכוללנית שלו, רופא פסיכוגריאטר פרטי תל אביב מהווה גם את הכתובת הנכונה ביותר להערכה נפשית של הקשיש, וכן לחוות דעת למטרות שונות – להעיד על כשירותו לכתיבת צוואה, למינוי ייפוי כוח ממושך, למינוי אפוטרופוס או לשם קבלת עדותו בבית המשפט בכל נושא המתבקש. אם אתם רוצים לדאוג לרווחתו הגופנית והנפשית של יקירכם הקשיש, ולא תמיד ניתן לדובב אותו ולהבין בבירור מהם רצונותיו, דברו עם פסיכוגריאטר פרטי.

רופא פסיכוגריאטר פרטי תל אביב
מחפשת רופא פסיכוגריאטר פרטי בתל אביב?

רופא פסיכוגריאטר פרטי במרכז

אם המשפחה או אב המשפחה שהגיעו לגיל גבורות זו גאוות המשפחה, אבל בבית פנימה זה לוקח הרבה כוחות נפשיים ופיזיים, אם אתם חווים את זה אני לא צריך להסביר לכם את התחושות ואת המטלות שהדבר דורש מכם. ובמקרים רבים זה משתלב עם קריירה וגידול הילדים, או במשפחות דתיות זה כבר בשלב של ילדים בוגרים, או נשואים וקשה מאוד לתמרן בין כל המשימות החשובות כל אחת בפני עצמן ללא עזרה מבחוץ. ובואו נאמר את האמת, התמודדות עם בעיות נפשיות של אדם בגיל הזהב היא משימה בלתי אפשרית ללא הכוונה מקצועית של רופא פסיכוגריאטר פרטי במרכז.

התחושה של הקשיש היא שאף אחד לא יכול להבין אותו כי אף אחד אינו חווה את המשברים שלו, את הפחד מהמוות, את האובדן של החברים הוותיקים או של בן/ת הזוג. וזה מה שיכול לגרום לו לתוקפנות או למחשבות אובדניות. ידע מקצועי של פסיכיאטר לגיל השלישי בשילוב של טיפול תרופתי מתאים, תחת מעקב של רופא פסיכוגריאטר פרטי במרכז, רק זה יכול להוות פתרון למצב.

רופא פסיכוגריאטר פרטי במרכז
רופא פסיכוגריאטר פרטי במרכז

רופא פסיכוגריאטר פרטי מומלץ

בחירת רופא פסיכוגריאטר פרטי מומלץ ומתאים איננה מלאכה קלה, היא דורשת התחשבות במקצועיות של הרופא, אך לא רק. קריטריון ההתאמה הוא יותר חשוב, כי גם רופא מקצועי מאוד אשר לא יתאים למנטליות של הקשיש או חוסר התאמה אחרת עלולה לשים בטמיון את כל המאמץ. ולכן חשוב שהרופא יהיה בעל אופי גמיש ובעל יחס אנושי וכן רופא שמתמחה בסוג אוכלוסייה זו. כמו כן, המרפאה או המקום שבו מקבל הרופא פסיכוגריאטר פרטי מומלץ שיהיה בקרבת מקום למקום מגוריו של הקשיש, שלא יצטרכו לטלטל אותו או לחילופין הזמנת שירות של רופא גריאטרי ביקור בית. שיתוף הפעולה מצד הקשיש הוא קריטי להצלחת הטיפול. בשפה יותר מדוברת: ה'קליק' בין פסיכוגריאטר פרטי למטופל זה מה שמשפיע הכי הרבה על הצלחת הטיפול.

רופא פסיכוגריאטר פרטי מומלץ
מחפש רופא פסיכוגריאטר פרטי מומלץ?

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

דילוג לתוכן