כמה עולה רופא גריאטרי ייפוי כח מתמשך

כמה עולה רופא גריאטרי ייפוי כח מתמשך

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

חוות דעת רופא גריאטרי היא חשובה בשביל ייפוי כוח מתמשך, כמו כן אבחון רופא גריאטרי חשוב מאוד בשביל ייפוי כח מתמשך. את ייפוי הכוח ניתן לערוך אצל רופא גריאטרי מומחה או אצל עורך דין מומחה שעבר הכשרה לכך. אין פיקוח לגבי כמה עולה רופא גריאטרי ייפוי כח מתמשך, אך יש את המלצת לשכת עורכי הדין.

כמה עולה רופא גריאטרי ייפוי כח מתמשך ומידע נוסף לגבי ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כח מתמשך הוא ייפוי כוח שנבנה על סמך אמון של אדם מבוגר בקרובי משפחתו, מכריו, ידידים וכו' כמו כן ניתן למנות איש מקצוע כמו עורך דין, עובדת סוציאלית או רופא גריאטרי מומחה וכו' כמיופה כוח. משמעות הדבר הוא כי עד כניסת המינוי לתוקף יכול הממנה לבטל את ייפוי הכוח המתמשך בכל עת. ואילו כאשר המינוי ייכנס לתוקף בשל אי כשירות של הממנה, כדי לבטלו יזדקקו המעוניינים לבטל (קרובי משפחה וכדומה) לעילה המעוגנת בחוק כדי לבטל את המינוי.

אך לפני עניין הביטול נכתוב מעט על אבחון רופא גריאטרי ייפוי כוח מתמשך בכלל. מינוי של ייפוי כוח מתמשך חייב להיות מאושר אצל איש מקצוע שעבר הכשרה של האפוטרופוס הכללי לצורך כך. איש המקצוע יכול להיות רופא, פסיכיאטר, פסיכוגריאטר מומלץ, עובד סוציאלי או עורך דין. אם הממנה מעוניין למנות ייפוי כוח מתמשך לצרכים נוספים – מלבד לצרכיו הרפואיים עדיף שימנה את מיופה הכוח אצל עורך דין. לאחר הפרוצדורה מפקידים את ייפוי הכוח המתמשך במאגר ההפקדות המנוהל על ידי האפוטרופוס הכללי.

כמה עולה רופא גריאטרי ייפוי כח מתמשך
כמה עולה רופא גריאטרי ייפוי כח מתמשך

האם צריך חוות דעת רופא גריאטרי ייפוי כח מתמשך שייכנס המינוי לתוקף?

מפעם לפעם שולח האפוטרופוס הכללי תזכורת לממנה, כדי שישקול את רצונו ויאשר שאכן זהו רצונו האמיתי. כניסה לתוקף של מינוי ייפוי כוח מתמשך הוא כאשר הממנה מאבד את כשירותו ובהתאם למה שנקבע במסמכי המינוי כגון לפי חוות דעת רופא גריאטרי ייפוי כוח מתמשך. בעת כניסת המינוי לתוקף מקבל מיופה הכוח הודעה על כך. כמו כן ניתן להגדיר אנשים נוספים שיקבלו הודעה כאשר ייפוי הכוח נכנס לתוקף. כמו כן ניתן להגדיר בעת המינוי שמיופה הכוח חייב ליידע אנשים מסוימים לפני כל פעולה או החלטה שהוא מקבל בנוגע לממנה.

יודגש כי אין פיקוח אדוק מטעם המדינה על מנגנון ייפוי כוח מתמשך ועל כמה עולה רופא גריאטרי ייפוי כח מתמשך, בשונה ממינוי אפוטרופוס למשל, שם קיים פיקוח אקטיבי מטעם הרשויות. ובכל זאת הממנה זכאי לבקש מהאפוטרופוס הכללי שיטיל פיקוח אקטיבי על מיופה הכוח שהוא מינה. באופן כללי יכולים קרובי משפחתו של הממנה לקבל מידע שוטף מהמאגר של האפוטרופוס הכללי. כמו כן גם מוסדות המדינה יכולים לקבל מהמאגר מידע הנוגע לייפוי הכוח הספציפי. אילו פרטים מופיעים במאגר? במאגר מופיעים פרטי הממנה, פרטי מיופה הכוח ופרטי אנשים שמיופה הכוח צריך להעביר להם מידע שוטף לאחר שמינויו נכנס לתוקף.

חוות דעת רופא גריאטרי ייפוי כח מתמשך
חוות דעת רופא גריאטרי ייפוי כח מתמשך

האם צריך אבחון רופא גריאטרי ייפוי כח מתמשך שייכנס המינוי לתוקף?

כמו כן, במסמך של ייפוי הכוח מופיע פירוט של הממנה לגבי אופן כניסת המינוי לתוקף, כלומר, מה ייחשב אי כשירות ויכשיר את הקרקע להפעלת תפקיד מיופה הכוח. אם לא מופיע הפרט האחרון לא יהיה לייפוי הכוח שום תוקף, שכן ישנם הגדרות שונות לגבי מה נחשב לחוסר כשירות. ההגדרות נתונות לפרשנות, כל אדם לפי הבנתו. ישנם מבוגרים שיגדירו חוסר כשירות לפי חוות דעת של הצוות הרפואי או של רופא גריאטרי מומחה וישנם שיגדירו חוסר כשירות רק במצב של אשפוז וכו'. לכן פרט זה הוא חשוב מאוד, רק כך המסמך יכול לשקף את רצונו האמיתי של הממנה.

לאחר שכתבתי המון מסמכי אבחון רופא גריאטרי ייפוי כח מתמשך אני מבין כי ההגדרות וכל העיסוק סביב ייפוי הכוח הן לא הכי נעימות לקשיש, אך עדיף להגדיר את הכול בצורה הברורה ביותר מאשר להותיר דברים עמומים שיכולים לגרום בסוף לנזק גדול יותר מהתועלת. וכבר כתב שאול טשרניחובסקי בשירו "אני – לי משלי אין כלום" – "ואם יש אשר תבוא שעת חולשה חורה…", עדיף להגיע מוכנים לשעות החולשה.

אבחון רופא גריאטרי ייפוי כח מתמשך
אבחון רופא גריאטרי ייפוי כח מתמשך

רופא גריאטרי מומחה לייפוי כוח מתמשך – פנו אליי לייעוץ

כמה מילים על מגבלות והנחיות מיוחדות המוטלות על מיופה הכוח. מיופה הכוח צריך לראות את עצמו שליח ונציג של הממנה ועליו לפעול ולקבל החלטות אך ורק בהתאם לרצונו של הממנה, לפי הבנתו. בעת עריכת המסמך הממנה יכול להגדיר פעולות או החלטות מסוימות שלא יהיו בסמכותו, המיופה חייב לדעת אותם ולפעול על פיהם. כמו כן ישנם החלטות שהחוק אינו מתיר לו לקבל אלא לאחר אישור של בית המשפט, גם את הפרטים האלה הוא חייב לדעת ולפעול על פיהם. על מיופה הכוח לשמור כל מסמך ומסמך הקשור לממנה ולהחלטות לגביו כולל חוות דעת רופא גריאטרי ייפוי כוח מתמשך. בעת חתימה על ייפוי כוח מתמשך רושמים הערה על כך בכל נכס שבבעלותו של הממנה.

אם לאחר כל ההגבלות והסייגים עדיין יש תלונות על תפקודו של מיופה הכוח יש להפנותן לממונה על תלונות הציבור במשרד האפוטרופוס הכללי. אם החשדות הן חמורות, כשיש חשד כי המיופה חורג לגמרי מסמכויותיו או שאינו פועל לטובתו של הממנה יפנו המתלוננים לבית המשפט. פנו אלינו על כל שאלה בעניין ייפוי כוח מתמשך וכן כדי לקבל מידע לגבי כמה עולה רופא גריאטרי ייפוי כח מתמשך בהתאם לתיק הספציפי שלכם. שירותים נוספים שאנו נותנים: חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי, חוות דעת למינוי אפוטרופוס, חוות דעת גריאטר מומלץ. נשמח לעמוד לשירותכם.

 

רופא גריאטרי מומחה
רופא גריאטרי מומחה

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

zoom

שיחת זום | וידאו ווטסאפ

במסגרת זו ניתנים %100 מהשירותים.
לרבות טיפול רפואי וחוות דעת רפואיות.
במחיר נמוך משמעותית!

שירות זה ניתן בכל רחבי מדינת ישראל

דילוג לתוכן