חוות דעת כשירות לערוך צוואה

חוות דעת כשירות לערוך צוואה

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

צוואה היא מסמך משפטי המבהיר את רצונות האדם לאחר פטירתו. עריכת המסמך באופן הנכון יכולה לקבוע אם המשפחה תצליח לתבוע את קיום רצון המנוח בהליך משפטי במקרה של וויכוח בין הצדדים.

חוות דעת כשירות לערוך צוואה – מה זה ולשם מה

הצוואה האחרונה של אדם הוא מסמך המתאר כיצד יש לחלק את נכסיו של אותו אדם לאחר מותו. במקרה שהמנוח.ה לא הותיר.ה צוואה רשם הירושות יכול פשוט לחלק את מה שהיה בבעלות המנוח.ה על פי חוקים ספציפיים המתארים את אופן חלוקת הנכסים.

כללים אלו לרוב מחלקים נכסים לבן זוג ולאחר מכן לילדים ולנכדים בהתאם לקדימויות המופיעות בחוק.

כדי לכתוב צוואה שתהייה תקפה משפטית צריך.ה כותב.ת הצוואה להצטייד בחוות דעת כשירות לערוך צוואה מפסיכוגריאטר מקצועי לירושות וצוואות, פסיכוגריאטר המתמחה בירושות וצוואות ובעל זמינות, סבלנות, הבעת אמון ורצון כן לעמוד לצידכם – בכדי להבטיח שייעשה רצונכם אחרי הפטירה.

גריאטר טוב יסייע לכם במילוי המסמכים המשפטיים ובמילוי הטפסים הנדרשים וכן לקבל עדכונים טכניים הקשורים לצוואה ולהפוך את המסמכים למחייבים מבחינה משפטית.

כדי שמישהו.י ת.יצליח לחלק את נכסיו.ה באמצעות כתיבת צוואה בטרם פטירתו.ה, הוא/היא צריך.ה להיות בעל כשירות לערוך צוואה, מה זה אומר? המשמעות היא שיש לו.ה את רמת התפקוד הנפשית והמודעות הנדרשת על פי חוק כדי לחלק את נכסיו.ה באופן חוקי באמצעות צוואה. וכאמור, מה שמוכיח את יכולתו.ה הנפשית והתודעתית הוא חוות דעת כשירות לערוך צוואה.

חוות דעת כשירות לערוך צוואה
חוות דעת כשירות לערוך צוואה. כדי שלא תאבדו את הזכויות

מה הפרמטרים לכתיבת חוות דעת פסיכוגריאטר לערוך צוואה

אז איך קובעים אם העורך.ת את הצוואה הוא/היא בעל כשירות ויכולת לערוך צוואה? בגדול זה אומר שהוא/היא צריך.ה לדעת את הפרטים הבאים: שהמסמך שהוא/היא חותם.ת הוא צוואה, מהם הנכסים שיחולקו, מי היורשים להם יהיו הנכסים וכיצד ברצונו.ה לחלק את הנכסים. על עורך הדין של עורך.ת הצוואה לוודא שאכן חוות דעת פסיכוגריאטר לערוך צוואה שברשותו.ה מתייחסת למרכיבים המשפטיים הדרושים לאישור כושר עריכת צוואה.

מושג נוסף שחשוב להבין בעניין הצוואות הוא שניתן לפסול אותן (או לפחות חלקים מסוימים שלהן) אם מתברר שמישהו הפעיל לחץ בלתי הוגן על האדם בזמן שערך את המסמך. כגון חתימה על צוואה בזמן שהוא/היא נתון.ה בכפייה או איום פיזי, או שהפעילו עליו.ה מניפולציה או הונאה כלשהי כדי לגרום להטיה בחלוקת הירושה.

לכן, כדי שיקשה לערער על תוקף הצוואה, מומלץ שלפני שאדם חולה או מבוגר מאוד הוא יערוך צוואה, ושיקבל חוות דעת פסיכוגריאטר לערוך צוואה המעידה על יכולתו.ה הנפשית, השכלית והקוגניטיבית לערוך צוואה.

חוות דעת פסיכוגריאטר לערוך צוואה
הפרמטרים לכתיבת חוות דעת פסיכוגריאטר לערוך צוואה תקינה

מתי מומלץ לכתוב חוות דעת פסיכוגריאטר צוואה

חוות הדעת פסיכוגריאטר צוואה צריכה להיות קרובה בזמן לחתימת הצוואה ככל האפשר. הסיבה לכך היא שהתנאים הפיזיים והנפשיים של אנשים קשישים יכולים להשתנות מאוד במהלך ימים או אפילו שעות. קשיש יכול להיות מבולבל בבוקר, ערני אחר הצהריים, ושוב ישנוני ומעורפל בערב. יתרה מכך, העיתוי של מתן תרופות שונות יכול להשפיע באופן משמעותי על היותו מבולבל או צלול.

באופן אידיאלי, מומלץ שהרופא יערוך את חוות הדעת ממש לפני שהאדם יחתום על הצוואה. כאמור, דקות ספורות לפני שהוא/היא חותם.ת על הצוואה. אם יש גריאטר עד הבית, או שמגיע לביקור במשרדו של עורך הדין, זה יהיה ממש מושלם. אם זה אפשרי, עדיף שהחתימה על הצוואה תתבצע במשרדו של הרופא. לחלופין, ניתן להסיע את האדם ישירות ממשרדו של הרופא למשרד עורך הדין לצורך חתימת הצוואה. ככל שיעבור פחות זמן, כך יהיה קשה יותר לטעון שחוות דעת פסיכוגריאטר צוואה לא שיקפה את מצבו של האדם בזמן שהוא חתם עליה.

חוות דעת פסיכוגריאטר צוואה
חוות דעת פסיכוגריאטר צוואה. מה הזמן הטוב עבורכם

חוות דעת רופא לערוך צוואה – מה התוכן המומלץ?

חוות דעת רופא לערוך צוואה שלא מתייחסות לנושאים הנדרשים, ורק אומרות במעורפל שהאדם לא סובל מבלבול, עלולה להיות לא מועילה.

דוגמה לתוכן של חוות דעת פסיכוגריאטרית תקינה:

תאריך: ___

בדקתי את מר/גב'___ בתאריך:___

כחלק מהאבחון ביצעתי את הפעולות הבאות: ___

במהלך הבדיקה, המטופל.ת היה/הייתה: __[ערני.ת / לא ערני.ת וכו'].

במסגרת האבחון בדקתי:

  • אם הוא/היא מזהה את בני משפחתו.ה. [פירוט…]
  • אם הוא/היא יודע.ת ממה מורכב רכושו.ה. [פירוט…]
  • אם הוא/היא מבין.ה שהוא/היא עומד.ת לערוך צוואה. [פירוט…]
  • אם הוא/היא מבין.ה כיצד הצוואה שהוא/היא עומד.ת לערוך מחלקת את רכושו.ה. [פירוט…]

שאלות אלה מכסות את כל האלמנטים הדרושים לכשירות לערוך צוואה.

רוצים לערוך צוואה מוצלחת או להזמין פסיכוגריאטר ביקור בית לעריכת צוואה? התייעצו אתנו כבר עכשיו על חוות דעת רופא לערוך צוואה.

חוות דעת רופא לערוך צוואה
חוות דעת רופא לערוך צוואה. איך עושים שיהיה תועלתי

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

דילוג לתוכן