הערכת פסיכוגריאטר העברת נכס

הערכת פסיכוגריאטר העברת נכס

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

מצבם הבריאותי והנפשי של בני הגיל השלישי לא אחת נכרך בסוגיות משפטיות, ולכן לעתים ישנו צורך לבצע הערכה של מצבם הרפואי והנפשי עבור בתי המשפט או חברות הביטוח. לצורך הדוגמה זוהי יכולה להיות הערכת פסיכוגריאטר העברת כנס, או חוות דעת פסיכוגריאטר צוואה.

איננו יכולים להתעלם מכך כי מצבם הרפואי והנפשי של הקשישים עשוי לפגוע בשיקול הדעת שלהם והיכולת להבין את משמעותם של צעדים משפטיים. למשל במקרים של מחלת האלצהיימר ישנה פגיעה ביכולות הקוגניטיביות הפוגעת פגיעה קשה ביכולת של החולה להבין מצבים מסוימים ולקבל החלטות חשובות. במקרים רבים ישנו חשש כי גורמים מסוימים ינצלו לרעה את מצבם של הקשישים על מנת לגזול מהם נכסים בצורות ערמומיות. מקרים שכאלו התרחשו בעבר.

הערכת גריאטר להעביר בעלות על דירה

הערכת פסיכוגריאטר להעביר בעלות על דירה

לכל אדם יש את הזכות להעביר בעלות על דירה. אדם יכול למכור את הדירה שבבעלותו ולהעביר את הבעלות, ואף לבצע העברת נכס ללא תמורה. אלו הן סוגיות משפטיות וישנן סיבות שונות מדוע אדם יעביר בעלות על נכס. לצורך העניין זהו יכול להיות קשיש אשר אובחן כחולה במחלה דמנטית, ובמסגרת ההכנות לעתיד הוא רוצה לבצע פעולות מסוימות של העברת נכסים ליקריו ולא להותיר זאת לצוואה.

אך בשל מצבו הרפואי ו/או הנפשי, בעיקר כאשר מדובר על מחלות דמנטיות, תמיד ישנו החשש כי הוא אינו מודע למשמעות הדברים, ואולי אף מדובר בניצול לרעה של מצבו הרפואי. ובהתאם לכך הסוגיות הללו מתגלגלות אל בתי המשפט אשר נדרשים להכריע בסוגיות אלו.

השופטים אינם מוסמכים לקבל החלטות בנושאים רפואיים, ולכן הם נשענים על חוות דעת מומחה – הערכת גריאטר להעביר בעלות על דירה.

הערכת פסיכוגריאטר העברת נכס

סוגיות הקשורות להעברת נכסים יכולות לעלות גם כאשר החולה נמצא בין החיים, וגם לאחר מותו. ובהתאם לכך הסכסוכים יכולים להגיע לבית המשפט גם לאחר המוות. למשל יתכן כי לאחר פטירתו, היורשים יגלו כי לפני מותו ביצע העברת נכס לאחד היורשים או לגורם אחר. ומכיוון שהדבר פוגע בחלקם בעיזבון, זהו רק טבעי כי יתעוררו תחושות מרמור והם ינסו לנקוט בצעדים משפטיים על מנת לבטל את העסקה; גם לאחר שבוצעה.

ויתכן שזהו לא רק מרמור וחוסר שביעות רצון – בהחלט היו מקרים בהם קשישים נפלו קרבן והעבירו נכסים או חתמו על צואה המטיבה עם אדם מסוים, למרות שלא הבינו את משמעותם של הדברים. מקרים רבים הגיעו לבית המשפט, והיו גם מקרים בהם בתי המשפט ביטלו צוואות

אך המטרה היא להימנע ממאבקים משפטיים, ולכן במידה וישנו רצון להעביר בעלות על נכס, כדאי מראש לחזות את העתיד – על מנת למנוע מאבקים משפטים עתידיים כדאי כבר עכשיו לבקש הערכת גריאטר להעביר בעלות על דירה, או הערכת פסיכוגריאטר העברת נכס מסוג אחר.

הערכת פסיכוגריאטר להעביר בעלות על דירה

הערכת גריאטר להעביר בעלות על דירה

הערכת פסיכוגריאטר להעביר בעלות על דירה דורשת מומחה עם ניסיון בכתיבת חוות דעת רפואית-משפטית. חוות דעת פסיכוגריאטרית לבית משפט צריכה להתמקד בסוגיה אותה בוחן בית המשפט. היא אינה אמורה להשאיר שאלות פתוחות אלא לתת חוות דעת מדויקת עבור השאלה שעומדת כאן על הפרק.
במידה ויש צורך, הערכת פסיכוגריאטר העברת נכס צריכה להיעשות על ידי רופא פסיכוגריאטר המנוסה בהכנת חוות דעת משפטית. חוות הדעת ניתנת בצורה אובייקטיבית על פי הממצאים והבדיקות שיבצע הרופא, והיא צריכה להיות מנוסחת בשפה הנכונה על מנת למנוע ספק ואי וודאות.

הערכת פסיכוגריאטר להעביר בעלות על דירה נעשית על ידי פסיכוגריאטר פרטי. אין מדובר אך ורק בהכנת מסמך, אלא בביצוע בדיקות מעמיקות הבוחנות את יכולותיו של הקשיש אל מול הסוגיה המשפטית שעומדת על הפרק. חוות דעת לבית המשפט יכולה להינתן גם במקרים אחרים, כמו למשל חוות דעת רפואית צוואה או חוות דעת לחברת הביטוח; בהתאם לכך גם השאלות הרפואיות העומדות על הפרק עשויות להיות שונות.

חוות הדעת נערכת על סמך הבדיקות המקובלות בתחום, והיא צריכה גם לתעד את הבדיקות והממצאים שהתגלו בבדיקות.

הערכת פסיכוגריאטר העברת נכס

מרפאה פסיכוגריאטרית פרטית

הערכת פסיכוגריאטר להעביר בעלות על דירה ניתן לעשות בקליניקה הפרטית של דוקטור עופר בר. רופא פסיכוגריאטר מומחה למחלות הגיל השלישי. לנו ניסיון רב בהערכה והכנת חוות דעת לבית המשפט, טיפול בקשישים, אבחון מחלות דמנטיות, טיפול בדיכאון בקרב קשישים, איזון תרופתי לקשישים ועוד מבחר סוגיות רפואיות הקשורות לגיל השלישי.

שמרו על קשר גם בעמוד הפייסבוק.

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

zoom

שיחת זום | וידאו ווטסאפ

במסגרת זו ניתנים %100 מהשירותים.
לרבות טיפול רפואי וחוות דעת רפואיות.
במחיר נמוך משמעותית!

שירות זה ניתן בכל רחבי מדינת ישראל

דילוג לתוכן