הערכת פסיכוגריאטר לחברת הביטוח

הערכת גריאטר לחברת הביטוח 

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

הערכת גריאטר לחברת הביטוח היא דבר שאנו עשויים להזדקק לו בנסיבות בהן אנו רוצים לממש פוליסה ביטוחית. זה יכול להיות במסגרת זכויותינו בביטוח הלאומי או במסגרת פוליסות ביטוח פרטיות כמו למשל ביטוח סיעודי. אך האם יש צורך ב פסיכוגריאטר פרטי

בחיים תמיד ישנה רמה גבוהה של אי וודאות. היום אנחנו צעירים ובריאים, אך מחר אנו יכולים לחלות או להיפגע בתאונה ולאבד רבות מהיכולות שלנו. הדבר יכול להשפיע על יכולות התפקוד היום יומיות, היכולת להתפרנס וגם מצבנו הנפשי. לכך יש גם מחיר כלכלי – למשל טיפול בחולה סיעודי הוא לא הדבר הזול ביותר שיש… מסיבה זו אנו נוהגים לבטח את עצמינו בפוליסות שונות אשר יקלו על ההתמודדות הכלכלית במידה ונחלה או ניפגע. 

אך כאשר מגיע הרגע בו אנו זקוקים לעזרת חברות הביטוח ורוצים לממש את הפוליסה, הן מערימות עלינו קשיים. חברות הביטוח, כמו גם הביטוח הלאומי עורכים מבחנים תפקודיים על מנת להעריך את רמת הפגיעה ביכולות שלנו ואת הזכאות לפיצוי. הבדיקות מבוצעות על ידי רופאים ונציגים מטעם הגוף המבטח, אך במקרים רבים תרצו לפנות לרופא גריאטרי פרטי על מנת לקבל חוות דעת גריאטר לחברת הביטוח.

הערכת פסיכוגריאטר לחברת הביטוח 

אז למה אתם עשויים להזדקק ל חוות דעת גריאטר לחברת הביטוח כאשר לחברת הביטוח ישנם רופאים מטעמם?

האמת שהשאלה כבר מצביעה על הטעות הראשונה. אתם מניחים שחברת הביטוח שולחת לביתכם רופא פסיכוגריאטר מומחה, אך בפועל ממש לא. חברת הביטוח מבצעת מבחן תפקודי עליו נדבר בהמשך. את המבחן יכולות לבצע אחיות, עובדות סוציאליות או אנשי מקצוע אחרים. למעשה אין להן יכולות לבצע הערכת אמתית מלבד אותו מבחן בסיסי, הם לא מסוגלים לראות את התמונה המלאה. אין תחליף לרופא גריאטרי במרכז אשר יכול לקחת בחשבון את המרכיבים הפיזיים של המוגבלות לצד ההיבטים הנפשיים.

משפחות רבות מרגישות תחושה גדולה של חוסר אונים. הן מצפות מחברת הביטוח לממש את הפוליסה לאחר ששנים שילמו את הפוליסה ועכשיו האדם נזקק לעזרה. משפחתו הקרובה מודעת היטב למצוקותיו וחוסר היכולות שלו לתפקד, אך נציגי חברת הביטוח אינם מזהים ליקוי תפקודי המצדיק את מימוש הזכויות.  

במקרה שכזה יש לכם את הזכות לבקש הערכת פסיכוגריאטר לחברת הביטוח. עליכם לפנות לפסיכוגריאטר פרטי ולבקש את חוות הדעת. אין זה אומר שמייד חברת הביטוח תשנה את דעתה, אתם תזדקקו לפנות לוועדת ערער ולהילחם על זכויותיכם. אך כאשר יש בידכם חוות דעת גריאטר לחברת הביטוח, הם יאלצו לבחון שוב את המקרה ולא יוכלו להתעלם מטענותיכם. 

הערכת פסיכוגריאטר לחברת הביטוח

הערכת גריאטר לחברת הביטוח 

לחברות הביטוח, כמו גם הביטוח הלאומי, מבחנים לביצוע הערכה תפקודית והם משמשים לצורך הגשת תביעות כנגד חברת הביטוח. המבחן בוחן 6 פונקציות בסיסיות הנחשבות לפונקציות שאדם שיכול לבצע אותן הוא בעל יכולות תפקודיות: אכילה, התלבשות, רחצה, הליכה, שליטה על סוגרים ושכיבה וקימה מהמיטה. לצד התפקודים הבסיסיים ישנן גם יכולות נוספות של תפקוד בסביבה. כאן בוחנים האם אדם יכול לבצע פעולות שונות לתפקוד סביבתי כמו הפעלת הקומקום החשמלי או ניהול חשבון בנק.

המבחנים הללו קובעים לקשיש דרגת תפקוד והיא משמשת כמדד חשוב לקביעת זכאותו לסיוע. לכן, אם אתם חושבים שדרגת התפקוד שנקבעה אינה מייצגת את המצב בפועל, חשוב לבקש הערכת פסיכוגריאטר לחברת הביטוח.

ישנן 5 דרגות תפקוד: עצמאי, תשוש, סיעודי, סיעודי מורכב וחולה תשוש נפש. כאשר שני מצבי הקיצון הם עצמאי, זה שאינו זקוק לעזרה באף אחת מן הפעילויות, או חולה תשוש נפש הזקוק לתמיכה 24 שעות. 

למרות שחברות הביטוח משתמשות באותם מבחנים כמו הביטוח הלאומי, בפועל יש להם קריטריונים שונים לקביעת הזכאות. בביטוח הלאומי קיימת שיטת ניקוד המשפיעה על מספר שעות הסיוע שהחולה זכאי להן. כך גם אנשים עם פגיעה קטנה בתפקוד יכולים לקבל סיוע מסוים. בקרנות הביטוח הפרטיות הגבול הוא יותר ברור והקריטריונים יותר מחמירים. 

הערכת גריאטר לחברת הביטוח

חוות דעת גריאטר לחברת הביטוח

חשוב להבין, כאשר אתם פונים ל רופא גריאטר במרכז, הרופא מתמקד בתחום המקצועי. רופא בוחן בצורה אובייקטיבית את היכולות התפקודיות של החולה. הרופא לוקח בחשבון את ההיבטים הפיזיים והנפשיים ומסתכל על הכל מהזווית הרחבה. הערכת גריאטר לחברת הביטוח היא עניין מקצועי לחלוטין. 

הרופא הגריאטרי עושה את עבודתו המקצועית, הוא אינו מעורב בתביעת הביטוח. אך לצורך מימוש הזכויות רצוי להתחיל מפנייה ל מרפאה גריאטרית על מנת לקבל חוות דעת גריאטר לחברת הביטוח עוד בטרם תחילת ההליכים. כלומר אל תחכו לחברת הביטוח שתדחה את הבקשה, הגיעו מראש עם כל התיק הרפואי וחוות הדעת.

חוות דעת גריאטר לחברת הביטוח

רופא גריאטר במרכז

אם אתם זקוקים ל חוות דעת גריאטר לחברת הביטוח אתם מוזמנים לפנות לפסיכוגריאטר ד“ר עופר בר. אתם יכולים לקבל את השירות ב מרפאה גריאטרית פרטית או להזמין שירות גריאטר עד הבית. דוקטור עופר בר הוא פסיכוגריאטר, כלומר משלב את תחום הרפואה עם תחום הפסיכיאטריה. מסיבה זו יש לו את מיטב הכלים לבצע הערכה תפקודית הלוקחת בחשבון את כל ההיבטים. 

רופא גריאטר במרכז

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

zoom

שיחת זום | וידאו ווטסאפ

במסגרת זו ניתנים %100 מהשירותים.
לרבות טיפול רפואי וחוות דעת רפואיות.
במחיר נמוך משמעותית!

שירות זה ניתן בכל רחבי מדינת ישראל

דילוג לתוכן