גריטאר פרטי תל אביב

הערכת גריאטר לבית משפט 

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

הערכת גריאטר לבית משפט עלולה להידרש בנסיבות שונות בהן בית המשפט צריך לקבוע האם אדם מסוגל לקבל החלטות בעצמו, או שיכולתו נפגעה כתוצאה ממצבו הרפואי והנפשי, כמו למשל אדם החולה במחלה דמנטית. 

חוות דעת למינוי אפוטרופוס תוכלו לבצע באמצעות גריאטר פרטי תל אביב. במאמר זה נדבר על הנסיבות בהן צריכים לבצע הערכה גריאטרית לבית המשפט, מה הבדיקה כוללת וגם כמה מילים על חוות דעת רפואית לבית משפט מחיר.  

הערכת גריאטר לבית משפט

הערכת גריאטר לבית משפט

אחד המקרים השכיחים בהם ישנו צורך בהערכה גריאטרית לבית המשפט הוא במקרה של מינוי אפוטרופוס. על פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, בית המשפט מוסמך למנות אפוטרופוס עבור כל אדם שמצבו הרפואי או הנפשי אינו מאפשר לו לנהל את עניינו ו/או את רכושו באופן זמני או קבוע. זוהי התערבות גדולה בחיי הפרט ובית המשפט אינו ממהר לעשות זאת אם הדבר אינו מוצדק ולכן במסגרת ההליך ישנו צורך בחוות דעת רפואית של רופא מומחה לפסיכוגריאטריה.

ישנם סוגים שונים של אפוטרופסות. אפוטרופוס יכול להתמנות לשם ניהול כל ענייניו של האדם (הרפואיים והאישיים), או לצורך ניהול עניינים בתחום מסוים – אפוטרופוס לענייני רכוש, אפוטרופוס לגוף ואפוטרופוס לדין. בית המשפט יכול למנות את האפוטרופוס בתור מינוי זמני לתקופה מוגבלת או מינוי קבוע. 

כדאי לדעת כי בשנים האחרונות נערכו שינוי חקיקה בישראל על מנת לצמצם את התערבות בית המשפט בחיי הפרט ולתת לאדם יותר שליטה בגורלו במסגרת שינוי החקיקה ניתן לערוך ייפוי כוח מתמשך. זהו מסמך משפטי אותו עורך אדם בריא ובו הוא קובע מי יהיה מוסמך לקבל החלטות עבורו במידה ומצבו הרפואי או הנפשי בעתיד לא יאפשר זאת . מצב זה מעניק יותר שליטה לאדם מכיוון שכאן האדם קובע מי מקבל את ההחלטות בשמו ולא בית המשפט. 

הערכה גריאטרית

בגיל מבוגר ישנה ירידה במצב הבריאותי וביכולות הגוף והנופש ובהתאם לכך יש לבצע בדיקות גריאטריות המאבחנות את רמת הפגיעה ביכולות התפקודיות. הערכה גריאטר לבית משפט מבוצעת על ידי גריאטר פרטי תל אביב. זוהי הערכה מעמיקה הבודקת את מצבו התפקודי והבריאותי של הקשיש כמו גם צרכיו. במהלך הבדיקה נבדקת הבריאות הפיזית, היכולות הקוגניטיביות ומצבו הנפשי. הבדיקות כוללות שיחה אישית, מבחנים מקובלים לצורך אבחון ובדיקות שונות. במסגרת הבדיקה ישנו גם דגש על היכולת לביצוע משימות היום יום כמו רחצה, התלבשות וכו‘. בדיקות שכאלו הן חשובות לא רק עבור בית המשפט – הן משמשות גם לצורך קביעת טיפולים, הערכת גריאטר לביטוח לאומי או ביטוח סיעודי פרטי ועוד. 

חוות הדעת הניתנת לבית המשפט כוללת תיעוד מלא ומדויק, כולל תאריכים, של הבדיקות שבוצעו והממצאים ומסתיימת בחוות דעתו של הרופא לגבי השאלה המשפטית שעמדה לבחינה.

חוות דעת רפואית לבית משפט מחיר

חוות דעת רפואית לבית משפט מחיר

חוות דעת היא אינה רק מסמך עליו חותם רופא פסיכוגריאטר, היא מבוססת על בדיקה מקיפה הנעשית לפי סטנדרטים מקצועיים ולפי כל כללי האתיקה. רופא פסיכוגריאטר מומחה הנדרש להכין חוות דעת פסיכוגריאטרית לבית משפט אינו מושפע מאינטרסים אלא מחויב לכללי האתיקה המקצועית ומהימנות הבדיקה. חוות דעת רפואית לבית משפט מחיר עשוי להשתנות בהתאם לנסיבות המקרה; למשל יתכן שהרופא ישלח לביצוע בדיקות רפואיות שונות. מומלץ לפנות אל מרפאה פסיכוגריאטרית פרטית על מנת לקבל הצעת מחיר אישית לצורך ביצוע הבדיקה. 

גריאטר פרטי תל אביב

גריאטר הוא רופא המתמחה בבעיות הרפואיות המאפיינות את הגיל השלישי. הוא האדם אליו פונים כאשר צריך הערכת גריאטר לבית משפט, חוות דעת רפואית עבור הביטוח וכמובן כאשר יש צורך באבחון וטיפול במחלות הגיל השלישי. 

אם אתם זקוקים לשירותיו של רופא פסיכוגריאטר מומחה אתם מוזמנים לפנות למרפאה הגריאטרית הפרטית של עופר בר. כאן תוכלו ליהנות ממבחר שירותי גריאטר פרטי תל אביב המטפל בכל הבעיות הרפואיות בגיל המבוגר. כאן תוכלו לקבל שירות אישי ומסור. במקום לחכות לתורים ארוכים תוכלו לקבל שירות מהיר ומקצועי באמצעות מרפאה פרטית.

גריטאר פרטי תל אביב

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

zoom

שיחת זום | וידאו ווטסאפ

במסגרת זו ניתנים %100 מהשירותים.
לרבות טיפול רפואי וחוות דעת רפואיות.
במחיר נמוך משמעותית!

שירות זה ניתן בכל רחבי מדינת ישראל

דילוג לתוכן