גריאטר מומלץ במרכז

גריאטר מומלץ במרכז

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

כגריאטר מומלץ במרכז תוכלו להתייעץ אתנו בכל נושא הקשור לגריאטר במרכז, כמו כן אם אתם זקוקים לאבחון גריאטר במרכז או לחוות דעת גריאטר במרכז פנו אלינו והזמינו תור עוד היום!

גריאטר מומלץ במרכז שיודע להסביר את העלייה בתוחלת החיים לעומת תופעת ההזדקנות

ענף הגריאטריה בישראל הוא ענף מפותח מאוד, הן בתחום הרפואי מקצועי והן במעטפת התמיכה הנפשית וההשקעה שהמדינה משקיעה בתחום. אבחון גריאטר במרכז מיועד לאבחן ולטפל בתופעות ובמחלות השכיחות אצל האוכלוסייה הזקנה והמבוגרת בישראל. לפי ההגדרה הרפואית החל מגיל 65 נכנסים לגיל שנקרא בלשון ציורית 'הגיל השלישי'. אם כן, שימו לב! איש או אישה שחיים עד גיל 90 ויותר נמצאים בהגדרה זו של הגיל השלישי כמעט שליש מחייהם. כלומר, עצם ההגדרה לא אמורה לרמז על קץ החיים הקרב ובא, אלא היות וגוף האדם ובעיקר האישה משתנה מאוד סביב תקופת גיל זו, לכן קטלגו אותו בקטגוריה נפרדת.

גריאטר מומלץ במרכז
גריאטר מומלץ במרכז

אולם עצם העניין שתוחלת החיים עלתה לגיל 90 זוהי תופעה שלא נראתה מזה דורות, אם בכלל. העלייה בגיל נובעת מרמת ההיגיינה הגבוהה וכן מהתקדמות הרפואה בארץ ובעולם. מה שגורם להזדקנות הוא הורמון בשם 'פיגמנט ההזדקנות' שמצטבר במקומות שונים בגוף וגורם להתפרקות איטית של רקמות שונות. השינויים האלה שהם ייחודיים למבוגרים, מצריכים גם רופא בהתמחות מיוחדת, זה בדיוק עבודתו של הפסיכוגריאטר ד"ר עופר בר, לקבלת חוות דעת גריאטר במרכז פנו אלינו.

תפקידו של גריאטר במרכז

הגריאטר במרכז רפואי הוא רופא משפחה או רופא פנימי שמתאים את הטיפולים השונים לקשיש שעומד מולו. הוא מוודא שהקשיש לא נוטל מדי הרבה תרופות, או חלילה 2 תרופות ששילובם עלול לסכן או להזיק למבוגר. וכמו כן הוא ממליץ לקשיש על תכנית פעילות גופנית ותזונה בריאה המתאימה ליכולותיו. כמו כן, רופא גריאטר מומלץ במרכז בדומה לרופא המשפחה, מסתכל על הפציינט בראייה כוללנית, וכך הוא צריך לוודא האם הוא צריך עזרה נפשית, עובד/ת סוציאלי וכדומה, וכן לעודד הקפדה על היגיינה ואסתטיקה.

גריאטר במרכז
גריאטר במרכז

הרופאים הגריאטריים ובכלל תחום הגריאטריה הם בעצם הגורמים הנמצאים בחזית המאבק להארכת תוחלת החיים. שכן תוחלת החיים מושפעת ממערכת בריאות טובה, מצב כלכלי מצוין והקפדה על אורח חיים בריא הכולל תזונה נכונה, פעילות גופנית, שינה מספקת והיגיינה. זכרו! אריכות ימים ואיכות חיים אינם ירושה שמקבלים מההורים, צריך לעבוד על כך קשה. על פי מחקרים, ההשפעה הגנטית של אריכות ימים היא פחות מ-10%. כלומר, בן/ת לאב או אם שנפטרו בגיל מבוגר יש לו סיכוי של פחות מ-10% להיות מושפע מתוחלת החיים הארוכה של ההורה. (לשם השוואה – הגובה של הבן/ת מושפע ב-90% מהגנים של ההורים).

ראו כאן כמה עולה רופא גריאטרי תל אביב

למה צריך אבחון גריאטר במרכז

מה כן גורם לנו להזדקן? הסיבה העיקרית להזדקנות, על פי חוות דעת גריאטר במרכז המאוששת על ידי החוקרים, היא הדי.אן.איי. שהולך ומתבלה עם השנים. התהליך הוא לא פתאומי, הוא מתרחש לאורך השנים, אך הוא פחות מורגש, היות והרזרבות בגוף משלימות את החסר. כך גם איברים שונים הנמצאים ברזרבות ומסייעים לגוף להתגבר, האיברים הנמצאים בעודף הם הריאות והכליות, וכן השיניים והשחלות.

אבחון גריאטר במרכז
אבחון גריאטר במרכז

אולם כל זאת עד לשלב מסוים – אצל כל אחד בגיל אחר ובעוצמה אחרת, שבו הרזרבות כושלות מלשאת את המשא, בעיה אחת גוררת את השנייה והאדם מזדקן בפתאומיות יחסית. ההזדקנות הזאת מאפשרות את כניסת 'פיגמנט ההזדקנות' שמכביד עוד יותר על הפעילות התקינה של המערכת הגופנית. זהו בעצם ההסבר לשינוי הביולוגי המתרחש אצל הזקנים ומצריך התמחות רפואית מיוחדת של אבחון גריאטר במרכז והתייחסות שונה מאשר לאדם צעיר. מה שמפתיע הוא שהתהליך הביולוגי של ההזדקנות נותר כשהיה למרות תוחלת החיים שגדלה. מה שאומר שכיום אדם נמצא יותר זמן בתהליך ההזדקנות.

ראו כאן לגבי מחיר רופא גריאטרי עד הבית

חוות דעת גריאטר במרכז על גיל הפנסיה

כגריאטר מומלץ במרכז אני נשאל רבות למה באמת תהליך ההזדקנות לא מושפע מהארכת תוחלת החיים? כדי להבין זאת עלינו להבין מה הסיבה לגידול בתוחלת החיים. הסיבה להארכת תוחלת החיים היא שיפור שחל בטיפול במחלות ובאירועים שונים, כגון מהירות הטיפול במחלות לב, נשימה ובאירועים מוחיים (כתוצאה ממכשירי הנשמה והחייאה שמפוזרים בכל פינה, מהירות הגעת כוחות ההצלה לשטח ועוד). כמו גם התגברות על זיהומים ווירוסים (בעזרת אנטיביוטיקה וחיסונים) והתגברות על תחלואה קשה ותמותה של תינוקות. כל אלה ועוד השפיעו ומשפיעים על הממוצע הסטטיסטי של תוחלת החיים (שבעבר הרחוק אגב, הוא עמד סביב גיל ה-30).

חוות דעת גריאטר במרכז
חוות דעת גריאטר במרכז

אך למרות הכול תהליך ההזדקנות לא עבר שינוי משמעותי, ודאי שלא באותה מידה שעברו שאר תחומי הרפואה ב-100-200 השנים האחרונות. מאז שנת 1970 הולכת וגדלה תוחלת החיים, אך כאמור ההשפעה העיקרית על הסטטיסטיקה באה מכיוון אחר ולא מעלייה בגיל הגריאטריה, אחת ההוכחות לכך היא כי גיל הפרישה מהעבודה לא עלה משמעותית ב-150-200 השנים האחרונות. להעשרת והרחבת הידע או להתייעצות עם גריאטר במרכז המומחה בכל נושא הקשור לגריאטריה פנו אלינו!

ראו כאן לגבי רופא גריאטר מומלץ

 

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

zoom

שיחת זום | וידאו ווטסאפ

במסגרת זו ניתנים %100 מהשירותים.
לרבות טיפול רפואי וחוות דעת רפואיות.
במחיר נמוך משמעותית!

שירות זה ניתן בכל רחבי מדינת ישראל

דילוג לתוכן