פסיכיאטר לגיל הזהב

פסיכיאטר לגיל השלישי

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

בזמננו, כתוצאה מההתקדמות בעולם הרפואי והטמעת הטכנולוגיה לשימוש נרחב באבחון וטיפול של מחלות, הולכת ומתרבה אוכלוסיית הגיל השלישי. אוכלוסייה זו מצריכה חשיבה מיוחדת על הצרכים של הגיל השלישי, המאופיין באפיונים ייחודיים משלו. בני הגיל השלישי מאותגרים הן מבחינה בריאותית והן מבחינה סוציאלית וחברתית – הם לא נמצאים במעגל העבודה וגם המעגל החברתי שלהם הולך ומצטמצם, סיטואציות אלו גורמות לכל אחד לבעיות פסיכיאטריות, אך על אחת כמה וכמה לבני הגיל השלישי, מה שמצריך טיפול של פסיכיאטר לגיל השלישי.

פסיכיאטר לגיל השלישי

ככל שהמודעות לבעיות הנפשיות של הגיל השלישי הולכת וגדלה כך גדלים הסיכויים ואפשרויות הטיפול הנפשי התואם בקשיש. המודעות גורמת לביקוש לטיפולים שונים ומותאמים לסוגי הבעיות השונות העלולות לצוץ בגיל המבוגר, ובהתאם לגידול בהיצע הטיפולים. רק כך ניתן לצמצם מצבי מצוקה של קשישים, למנוע חרדות ומצבי דיכאון קשים בקבוצות גילאים אלו. בזכות מודעות זו של השנים האחרונות ניצלו חייהם של קשישים רבים ואיכות החיים שלהם עלתה עשרות מונים. שירותים שונים מכל סוגי הטיפולים הנפשיים ניתנים היום למבוגרים. כיום עבודתו של הפסיכיאטר היא לתמרן את המבוגר לטיפול הנפשי הנכון במסגרת הקהילתית תוך שילוב תרופתי פסיכיאטרי מתאים ומעקב תמידי למניעת הידרדרות או סימפטומים חמורים העלולים לבוא כתוצאה ממינון לא נכון של תרופות או מתרופה לא מתאימה.

מגוון הבעיות הנפשיות השכיחות כיום בקרב אוכלוסיית הגיל השלישי, המצריכות התערבות מקצועית:

  • התנהגות חרדתית קיצונית, שהופיעה כעת לראשונה או שרק החמירה כעת.
  • תנודות קיצוניות במצב הרוח שעלולות להביא את הקשיש למצבים קיצוניים ואף למחשבות אובדניות.
  • משבר נפשי בעקבות אובדן של קרוב משפחה או ידיד קרוב.
  • משבר נפשי בשל מחלה או מצב בריאותי המידרדר באופן קיצוני.
  • מצב פסיכוטי של הזיות ודמיונות.
  • אובדן זיכרון פתאומי (כתוצאה מדמנציה או ללא קשר).

מצבים כאלו המופיעים אצל אדם קשיש (בהגדרה הרפואית – החל מגיל 65) הינם מצבים הדורשים פנייה לפסיכיאטר גריאטרי מוקדם ככל האפשר. וכמובן שבמצבים אלו אל תתנו לקשיש ללכת לרופא ללא ליווי. ניתן לפנות לרופא בקופת החולים או לרופא פרטי המקיים פגישות במרפאתו או לחילופין לרופא גריאטרי ביקור בית. רופא המטפל בבעיות אלו הוא רופא פסיכיאטר לגיל השלישי המומחה גם בתחום הגריאטריה.

פסיכיאטר לגיל השלישי
פסיכיאטר לגיל השלישי מייצב את המצב הנפשי של הקשיש

פסיכיאטר לגיל הזהב

כשמחפשים פסיכיאטר לגיל הזהב יש לחפש רופא באזור המגורים של הקשיש ובעל זמינות גבוהה. עם עדיפות לבעל ניסיון בטיפול משולב של מחלות רב מערכתיות, המאפיינות לעיתים רבות את הגילים המבוגרים, כגון מחלת דמנציה המופיעה יחד עם פרקינסון – שתי מחלות קשות בפני עצמן, ולעיתים יחד עם עוד בעיה נפשית של בעיות פסיכוטיות, הזיות וכדומה, המצריכות ידע רפואי רב בשילוב של ידע מקצועי בתחום הפסיכיאטרי, וגם מצריכות הדרכה נכונה לבני המשפחה הקרובים האמונים על הטיפול בבן המשפחה הקשיש. כמו כן, רופא מקצועי הוא כזה שיוכל לעזור לבני המשפחה להחליט אם לשלוח את הקשיש לבית אבות, לדיור מוגן או שאפשר להמשיך את הטיפול הביתי עם מעקב של הפסיכיאטר.

פסיכיאטר לגיל הזהב מרכז את כל המידע הדרוש לקשיש ויודע לתת את המידע המתאים והנכון לבני המשפחה גם בתחומי רפואה שאינם תחת סמכותו, הוא יודע למי להפנות ומתי להפנות. הוא יודע להציג את הדברים בפרופורציות הנכונות כדי לא להכניס את בני המשפחה הקרובים לחרדה מיותרת, כשאין צורך בכך. רופא מקצועי מציל את הקשיש ואת משפחתו הקרובה ממצבים מורכבים ומסובכים, פשוטו כמשמעו. פסיכיאטר מקצועי עוזר לקשיש להשתקם נפשית וגופנית לאחר מחלה או ניתוח. כיום קשישים רבים ממשיכים לחיות זמן רב לאחר טיפולים או פציעות קשות, בזכות המודעות לטיפול הנפשי הנדרש לאחר אירוע שכזה.

העקרונות האתיים המנחים את מרפאתנו – מרפאה גריאטרית המתמחה בטיפול בקשישים הם – הקשבה, מקצועיות, אנושיות ורגישות, הגשת עזרה וסיוע לכל פונה, התמחות והתעדכנות תדירה, רמת טיפול גבוהה, סבלנות ואמפתיה לכל אחת ואחד ללא הבדל מגדר ומגזר. השירותים הניתנים במרפאת הפסיכוגריאטר ד"ר עופר בר: ייעוץ כללי, אבחון וטיפול של פסיכיאטר לגיל השלישי למצבי דיכאון וחרדה, ביקורי בית, חוות דעת למוסד לביטוח לאומי, חוות דעת לבית המשפט ועוד ועוד.

פסיכיאטר לגיל הזהב
לגיל הזהב יש צורך בפסיכיאטר מיוחד

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

zoom

שיחת זום | וידאו ווטסאפ

במסגרת זו ניתנים %100 מהשירותים.
לרבות טיפול רפואי וחוות דעת רפואיות.
במחיר נמוך משמעותית!

שירות זה ניתן בכל רחבי מדינת ישראל

דילוג לתוכן