חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי

חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

כיצד קובעים מחיר חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי או של חוות דעת פסיכיאטרית לבית משפט? לאיזה מטרות עוד כותבים חוות דעת מלבד חוות דעת פסיכיאטר לבית משפט? התשובות במאמר הבא:

חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי

חוות דעת פסיכיאטרית היא חוות דעת שמשמשת למספר מטרות, לפעמים ניתן להשתמש בחוות דעת אחת לכמה מטרות, אך יש שלא ניתן להסתפק בחוות דעת כללית אלא צריך חוות דעת המיועדת למקרה ולגוף הספציפי הדורש אותו – נבאר בהמשך. מי שמוסמך להנפיק חוות דעת פסיכיאטרית הוא פסיכוגריאטר. כשמזמינים אצלי חוות דעת פסיכיאטר לבית משפט לאחר שאני מאבחן את הקשיש, אני מנפיק חוות דעת בהתאם למצבו הנפשי.

יש והקשיש הוא פציינט שלי ואז המקרה המדובר מוכר לי ואוכל להסתפק בביקור קצר של המבוגר או אף ללא ביקור כלל, כדי להוציא חוות דעת. אך אם הוא לא מוכר לי אצטרך לעשות עמו היכרות מעמיקה בטרם אכתוב את חוות דעתי. מקרה זה שכיח בעיקר כאשר הקשיש מופנה אליי לחוות דעת שנייה או חוות דעת שבאה להכריע בין שני מומחים סותרים. המטרות שלשמן זקוקים לחוות דעת הן: חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי, חוות דעת פסיכיאטרית לבית משפט לצורך תביעה, חוות דעת פסיכיאטרית לצוואה, חוות דעת פסיכיאטרית לצורך מינוי אפוטרופוס או לייפוי כוח מתמשך ועוד.

חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי
חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי

כיצד נקבע מחיר חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי

חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי נדרשת לביטוח לאומי כדי להגיש תביעת סיעוד ועוד. מי שמזמין את חוות הדעת הוא בדרך כלל עורך דין המייצג את הקשיש או בן משפחתו המלווה אותו. חוות הדעת הפסיכיאטרית היא כמין אישור רפואי על מצבו האינדיבידואלי של הקשיש ובו מופיע רמת הכשירות שלו ורמת הזדקקותו לעזרה וסיוע חיצוניים בדברים אלמנטריים. מחיר חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי תלוי בהיכרות עם הקשיש. כלומר, כאשר הפציינט אינו מוכר לי התהליך אורך מעט זמן, לא ניתן לקבוע כשירות נפשית בפגישה אחת.

במרפאתי אני משתמש בכלי הערכה איכותיים ובתהליך אבחון יסודי. לאחר מכן אני מגבש את חוות דעתי, אם ישנה בעיה כלשהי, אני מתייעץ עם מומחים נוספים לפי הצורך, אם זה עובדת סוציאלית / אחות שמטפלת בו / נוירופסיכולוג ועוד. לאחר מכן אני מסכם את כל הממצאים ומנפיק חוות דעת גריאטר מומלץ פסיכיאטרית מקיפה ומקצועית המשקפת את מצבו הנפשי והיכולות הפיזיות והקוגניטיביות הנגזרות או הקשורות למצבו הפסיכולוגי. זוהי חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי, ישנן חוות דעת פסיכיאטריות המיועדות למטרות נוספות, על כך ראו בהמשך.

מחיר חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי
מחיר חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי

חוות דעת פסיכיאטרית לבית משפט

סוג נוסף של חוות דעת היא חוות דעת פסיכיאטר לבית משפט. אדם מבוגר שנתבע או תובע בבית המשפט, והשופט מפקפק באמינותו ובכשירות הנפשית שלו, הוא יצטרך להביא חוות דעת פסיכיאטרית לבית משפט. חוות הדעת הפסיכיאטרית נכתבת על ידי הפסיכיאטר המחוזי ונמסרת לפרקליט המחוז. פרקליט המחוז עובר על חוות הדעת במטרה לנסות להגיע לחקר האמת מנקודת מבטו, במקרים מסוימים הוא רשאי לדרוש חוות דעת נוספת של פסיכיאטר חיצוני. אם התובע או הנתבע אינו כשיר לעמוד בפני שופט או בפני כל אדם אחר להרצות את טענותיו ייפסק ההליך המשפטי.

אם קיימת מחלוקת מקצועית בין הפרקליט לפסיכיאטר ואינם מגיעים להסכמות ביניהם, פונים שני הצדדים לראש שירותי בריאות הנפש שבמשרד הבריאות להכריע בסוגיה. במידה שיש שני חוות דעת פסיכיאטריות הפרקליט יהיה חייב להודיע על כך לבית המשפט. המלצתי היא לגשת מיד בפעם הראשונה לפסיכיאטר מומחה כדי שחוות הדעת תהייה מקובלת על כל הגורמים ולא יצטרכו לטרטר את הקשיש מרופא לרופא. חוות דעת נוספת היא חוות דעת למינוי אפוטרופוס.

חוות דעת פסיכיאטרית לבית משפט
חוות דעת פסיכיאטרית לבית משפט

חוות דעת פסיכיאטר לבית משפט היא כעדות לכל דבר

בכתיבת מחיר חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי וכן לגבי השאלה כמה עולה רופא גריאטרי פרטי על הרופא להקפיד על דיסקרטיות מלאה ולגלות רגישות לאור העובדה שלא תמיד הקשישים יכולים לעמוד על זכויותיהם. יצוין שחוות דעת של פסיכיאטר יש לה תוקף של עדות בבית המשפט לכל דבר ועניין, ולכן היא צריכה להיות אמינה ומקצועית, ולא להיות מושפעת מלחצים של גורמים שונים המנסים להשפיע על תוצאת הדו"ח. מה שצריך לעמוד לנגד עיני הפסיכיאטר בעת שהוא כותב חוות דעת זה המקצועיות, האמינות וטובת הקשיש.

באילו מקרים, נוסף לאמור לעיל, יהיה הקשיש זקוק לחוות דעת פסיכיאטרית? חוות דעת פסיכיאטרית נדרשת כאשר הקשיש או בני משפחתו רוצים לתבוע על רשלנות רפואית שגרמה לפגיעה נפשית, במקרה זה יהיה ניתן להוכיח את הנזק באמצעות חוות דעת פסיכיאטר. חוות דעת פסיכיאטר יכולה גם לשמש להוכחת נזק נפשי לחברת ביטוח, בתביעה של חברת ביטוח על נזקים של תאונת דרכים שפגעה נפשית בקשיש. כמו כן, נדרשת חוות דעת פסיכיאטרית בעת כתיבת צוואה, בעת מינוי אפוטרופוס או מיופה כוח. הזמינו כעת תור לעריכת חוות דעת פסיכיאטרית לביטוח לאומי או כל גורם אחר.

חוות דעת פסיכיאטר לבית משפט
חוות דעת פסיכיאטר לבית משפט

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

zoom

שיחת זום | וידאו ווטסאפ

במסגרת זו ניתנים %100 מהשירותים.
לרבות טיפול רפואי וחוות דעת רפואיות.
במחיר נמוך משמעותית!

שירות זה ניתן בכל רחבי מדינת ישראל

דילוג לתוכן