חוות דעת פסיכוגריאטר דכאון

חוות דעת פסיכוגריאטר דכאון

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

חוות דעת פסיכוגריאטר דכאון היא חוות דעת מקצועית המבוססת על בדיקות שונות של המטופל, בדיקות הבודקות את כל מצבו על היבטיו השונים, ובמקרים רבים קשורה בד בבד למצבו הפיזי והטיפולים התרופתיים. חוות דעת פסיכיאטרית עשויה להידרש במקרים שונים כמו למשל לצורך הערכת כשירות העברת נכס, הערכת כשירות לחברת הביטוח, הערכת כשירות לבית המשפט בעת מינוי אפוטרופוס או חוות דעת רפואית לייפוי כוח מתמשך.

הערכת כשירות העברת נכס

חוות דעת פסיכוגריאטר דכאון

חוות דעת רפואית היא דבר חשוב מאוד עבור הליכים שונים. הסיבות לחוות הדעת יכולות להיות שונות, ובהתאם לכך יבדקו משתנים שונים על מנת לענות על השאלה המשפטית שעומדת על הפרק. באופן כללי יש צורך לבדוק את המצב הקוגניטיבי של המטופל, האם הוא מודע למתרחש סביבו, האם הוא סול מבעיות זיכרון (אלו יכולות להיות תוצאה של בעיות שונות ובכללן דיכאון), האם הוא מתקשר עם הסביבה, האם סובל ממחלות נפש, ירידה במצב הרוח ודיכאון.

זהו אבחון מקיף ומקצועי הנעשה בעבודה ישירה מול המטופל, ויתכנו גם שיחות עם בני משפחה וקרובים הנמצאים בסביבתו.

כאשר מדובר בגיל השלישי, יש צורך באבחון באמצעות רופא פסיכוגריאטר. גם כאשר אנו רוצים לבחון רק את המצב הנפשי, הוא עדיין אינו מנותק ממחלות רקע ובעיות שונות של הגיל השלישי, כולל שימוש בתרופות. לכן חשוב שרופא בעל תחום הידע המתאים, המסוגל לראות את כל התמונה, יבדוק את המטופל ויתן את חוות דעתו המקצועית.

חוות דעת פסיכוגריאטר דכאון יכולה להשפיע על הליכים משפטיים שונים, מימוש זכויות וקביעת טיפול.

בגיל מבוגר הגוף אינו מתפקד באותו האופן, וישנו מחלות ייחודיות לגילאים אלו. מבחינה רפואית זהו דבר מורכב ולעתים ישנו קושי לאבחן בעיות. ולכן חשוב שזה יהיה שילוב בין רופא בעל התמחות בגריאטריה וגם התמחות בפסיכאטריה.

הערכת כשירות לבית משפט

הערכת כשירות העברת נכס

דיכאון, כמו כל בעיה במצבם הרפואי והנפשי של קשישים, עשוי לפגוע בשיקול דעתם. והדבר נוגע מאוד להליכים משפטיים שונים כמו למשל העברת נכסים. יתכן כי קשיש רוצה להעביר נכס לאחד מילדיו, וזה בסדר גמור. אך מצד שני תמיד קיים חשש כי גורם מסויים ינצל את מצבו הנפשי של הקשיש לצורך ניצול לרעה וגזילת נכסים.

הערכת כשירות העברת נכס מסייעת להבטיח כי הקשיש מודע למשמעות הדברים ועושה זאת מרצונו החופשי. ישנו חשש כי גורמים בעלי עניין יפתחו בהליכים משפטיים המערערים על כשירותו לבצע פעולות אלו. במקרים מסוימים זה אפילו יכול להיות לאחר מותו, למשל במקרה כי לא היו מודעים להעברת הנכס בימי חייו. חוות דעת פסיכוגריאטרית יכולה לסייע למנוע מצבים אלו. היא מסייעת להוכיח כי הקשיש אכן מבין את משמעות הדברים ומבצע זאת מרצונו החופשי, או שמונעת העברות נכסים כאשר מתגלה כי הקשיש אינו מבין את משמעות הדברים בשל מצבו הנפשי ותפקודיו הקוגנטיביים.

הערכת כשירות לחברת הביטוח

הערכת כשירות לחברת הביטוח

עוד מקרה שבו יש צורך לבקש חוות דעת פסיכוגריאטר דכאון יכול להיות במקרה של הערכת כשירות לחברת הביטוח. בנסיבות שונות בהן רוצים לממש פוליסה ביטוחית, חברות הביטוח מערימות קשיים ודורשות חוות דעת רפואית המוכיחה להן כי הקשיש אכן סובל מהבעיות התפקודיות המצדיקות את מימוש הפוליסה. אלו יכולות להיות מוגבלות פיזיות וגם נפשיות. לעתים הדברים הללו מתנהלים מול חברות הביטוח, ובהינתן חוות דעת פסיכוגריאטרית לחברת הביטוח, הדברים נפתרים. אך מנגד, ישנם גם מקרים בהם חברות הביטוח דוחות את התביעות ומתנהלים הליכים משפטיים המבררים הם עמדת חברת הביטוח מתקבלת על הדעת, או שאכן מגיע לקשיש לממש את זכויותיו הביטחויות.

הערכת כשירות לבית משפט

מלבד הסוגיות שהזכרנו, ישנם עוד מקרים שונים בהם חוות דעת פסיכוגריאטר דכאון נדרש לצורך הערכת כשירות לבית המשפט. אלו יכולות להיות סוגיות הקשורות למינוי אפוטרופוס, ייפוי כוח מתמשך וגם דברים אחרים.

שופטי בית המשפט הם בעלי השכלה משפטית. הם מחפשים לקבל את ההחלטה החוקית והמוסרית שתשרת את האינטרסים של המטופל. ולצורך קבלת ההחלטה הם נזקקים לחוות דעת רפואית שניתנה לאחר בדיקה מעמיקה, ועונה על השאלה המשפטית העומד על הפרק.

חוות דעת פסיכוגריאטר דכאון

דוקטטור עופר בר – פסיכוגריאטר

זקוקים לחוות דעת רפואית לבית המשפט, חברת הפיתוח או כל גורם אחר? מרפאה פסיכוגריאטרית בתל אביב היא המקום בו תוכלו לקבל אבחון מקצועי באמצעות פסיכוגריאטר פרטי. כאן נבצע את כל הבדיקות מול המטופל ובני משפחתו, לצורך הכנת חוות דעת המשקפת את מצבו.

המרפאה מעניקה לכם שירות ברמה הגבוהה ביותר, שירות המותאם לצרכים המיוחדים של בני הגיל השלישי ובני משפחותיהם. במידת הצורך אנו ערוכים גם להעניק שירות גריאטר עד הבית. אך יש לקחת בחשבון לא כל בדיקה ניתן לבצע בבית, למשל ישנם מקרים בהם צורך במכוני בדיקה שונים כמו CT, MRI וכו‘.
במסגרת השירותים של המרפאה אנו מבצעים חוות דעת רפואית לבית המשפט, חוות דעת פסיכוגריאטר עריכת צוואה, אבחון מחלות דמנטיות, טיפול בדיכאון למבוגרים, איזון תרופתי לקשישים ועוד.

שמרו על קשר גם בעמוד הפייסבוק.

 

 

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

דילוג לתוכן