חוות דעת למינוי אפוטרופוס

חוות דעת למינוי אפוטרופוס

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

במאמר הנוכחי הבאנו את כל הפרטים אודות חוות דעת למינוי אפוטרופוס בישראל, כולל לגבי המחיר, מאמר מאת: פסיכוגריאטר ד"ר עופר בר.

הכול על חוות דעת למינוי אפוטרופוס

המאמר הבא מיועד לקרובי משפחה של חולי דמנציה, כאלצהיימר ודומיו. אולם חשוב לנו להדגיש כי המידע המוצג כאן אינו מידע רפואי או משפטי מחייב, וכל הפועל על סמך הכתוב במאמר, עושה זאת על דעת עצמו. המאמר מנוסח בלשון זכר מטעמי נוחות אך הוא מכוון גם לנשים.

הדמנציה היא מחלה קשה התוקפת את האדם, יש לה סימנים מקדימים, וכשהיא תוקפת היא הולכת ומתפתחת בצעדים איטיים עד שמגיעה לשיאה והחולה הולך לבית עולמו. טיפול תרופתי לריפוי המחלה עדיין אינו בנמצא, אך ישנם טיפולים רבים המקלים על המחלה. במצב המתקדם של החולה מתעורר צורך למינוי אפוטרופוס על החולה, בעת מינוי אפוטרופוס צריך להוכיח כי החולה איבד את כשירותו, לצורך כך דרוש חוות דעת למינוי אפוטרופוס בישראל הפרוצדורה של מינוי אפוטרופוס היא פרוצדורה מורכבת. הוצאת חוות דעת למינוי אפוטרופוס מחירה הוא לא זול. להלן כל המידע על חוות דעת למינוי אפוטרופוס.

חוות דעת למינוי אפוטרופוס
חוות דעת למינוי אפוטרופוס

חוות דעת למינוי אפוטרופוס מחיר

חוות דעת למינוי אפוטרופוס בישראל יכולה להינתן על ידי גריאטר או פסיכוגריאטר מומחה. בחוות הדעת קובע המומחה, לאחר בדיקת החולה, אם הוא בעל כשירות או לא. מה זה בעל כשירות? בעל כשירות הוא מי שמסוגל להבין את תוצאות מעשיו ומטרתן, אם הוא בעל מוגבלות ואינו מבין, אך על ידי אמצעי עזר והתאמות הוא יהיה מסוגל להבין הוא נחשב עדיין לבעל כשירות. אדם שהוא עדיין בעל כשירות כמוגדר בחוק, מוטב שישתמש באופציה של ייפוי כוח מתמשך, אך לא נאריך בעניין זה במסגרת מאמר זה.

בחוות דעת למינוי אפוטרופוס ממלאים את פרטי החולה, כולל תאריך לידה ומספר זהות, מציינים את פרטי שאר הנוכחים בחדר מלבד הנבדק, פרטי הרופא ואיש קשר. לאחר מכן על הרופא לסכם את ממצאי הבדיקה, הן הנפשית והקוגניטיבית והן הגופנית. כמו כן צריך לרשום את רשימת האבחנות הרפואיות הרלוונטיות. בחוות דעת למינוי אפוטרופוס מחיר ממלאים גם לגבי מסגרות טיפוליות ואשפוזים של הזקן (אשפוז בית, אשפוז יום, הוספיס וכו').

חוות דעת למינוי אפוטרופוס מחיר
חוות דעת למינוי אפוטרופוס מחיר

חוות דעת למינוי אפוטרופוס בישראל

החוק קובע לגבי חוות דעת למינוי אפוטרופוס בישראל, שאם יש במשפחה מתנגדים למינוי האפוטרופוס, צריכים לצרף אותם כמשיבים לבקשה. בתחילת הבקשה יש לציין את הנימוקים להגשת הבקשה. לאחר מכן מציינים את שמו ופרטיו של האפוטרופוס המיועד. בחוות דעת גריאטר מומלץ מציין הגריאטר כי החולה אינו מסוגל לבטא את דעתו לגבי טיפולים רפואיים שהוא זקוק להם. בעת הגשת בקשה בצירוף חוות דעת למינוי אפוטרופוס מחיר האגרה שיש לשלם עומד על כ-45 ₪ (משתנה מעט מדי שנה).

בחוות דעת למינוי אפוטרופוס שהרופא ממלא הוא חייב לרשום במדויק ובמפורט את מצבו הרפואי והנפשי של הנבדק ואת דעתו אם הוא אכן זקוק לאפוטרופוס, על הבקשה למינוי אפוטרופוס צריך להחתים את בני המשפחה מדרגה ראשונה (ילדים, אחים, הורים). כמו כן צריך לצרף לבקשה תעודות רפואיות המעידות על מצבו הנפשי או הרפואי של החולה. את הבקשה וחוות הדעת מגישים ב-4 עותקים ובנוסף, צריכים לשלם אגרה נוספת (בגין הבקשה למינוי אפוטרופוס) של מעט פחות מ-550 ₪. על כל שאלה בעניין גריאטרי רפואי, אתם מוזמנים לפנות אלינו.

חוות דעת למינוי אפוטרופוס בישראל
חוות דעת למינוי אפוטרופוס בישראל

אנשים שקראו מאמר זה קראו גם כמה עולה רופא גריאטרי פרטי חוות דעת פסיכיאטרית לבית משפט מחיר.

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

zoom

שיחת זום | וידאו ווטסאפ

במסגרת זו ניתנים %100 מהשירותים.
לרבות טיפול רפואי וחוות דעת רפואיות.
במחיר נמוך משמעותית!

שירות זה ניתן בכל רחבי מדינת ישראל

דילוג לתוכן