הערכת פסיכוגריאטר לערוך צוואה

הערכת פסיכוגריאטר לערוך צוואה

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

הערכת פסיכוגריאטר לערוך צוואה היא דבר מתבקש במקרים של אנשים מבוגרים, בעיקר כאשר ישנם סימנים ראשונים של מחלות דמנטיות; אך לא רק במקרה של מחלות דמנטיות. אם פניתם לעורך דין לצורך עריכת צוואה, יתכן שהוא המליץ לכם לקבל באופן מיידי חוות דעת גריאטר לערוך צוואה. אז למה בכלל צריך חוות דעת של רופא פסיכוגריאטר, כמה עולה פסיכוגריאטר צוואה וכיצד זה מתבצע?

צוואה היא מסמך משפטי המאפשר לאדם לצוות כיצד יחולק עיזבונו לאחר מותו. לאחר פטירתו פותחים את הצוואה ומחלקים את רכושו כפי שרצה. אך כמובן שבפועל הדברים אינם פשוטים. איננו מתיימרים לתת לכם ייעוץ משפטי, תחום ההתמחות שלנו הוא רפואה פסיכוגריאטרית. אך יש נקודה שבה שני הנושאים נוגעים אחד לשני. צוואות בקלות עלולות להפוך לנושא מורכב. זהו אינו תרחיש דמיוני שמישהו מהיורשים לא יהיה שבע רצון מחלקו בירושה ולכן יפתח בהליכים משפטיים המנסים לערער על מהימנותה של הצוואה. אחד הטיעונים שיכולים להעלות בפני בית המשפט הוא הטלת ספק בכשירותו של אדם לערוך צוואה. אנשים בגיל מבוגר הסובלים ממחלות, פגיעה קוגניטיבית ופגיעה בנפש עשויים באמת להיות לא כשירים לכתיבת הצוואה. כבר התרחשו מקרים שקשישים נוצלו על ידי גורמים שונים וערכו צוואה מבלי שהם באמת מודעים למשמעות הדברים.

לכן על מנת להסיר ספקות, עורכי דין ממליצים על הערכת פסיכוגריאטר לערוך צוואה. כך ניתן לגבות את הצוואה בחוות דעת רפואית ולמנוע בעיות עתידיות.

כמה עולה פסיכוגריאטר צוואה

חוות דעת גריאטר לערוך צוואה

במידה ולאחר פטירת המצווה יתנהלו הליכים משפטיים, יתכן שיובאו בפני בית המשפט עדים אשר ינסו להטיל ספק בכשירותו של האדם לערוך את הצוואה, ויתכן גם שיהיו עדים שיתמכו בכשירותו לערוך את הצוואה. אך מכיוון שלשופטים אין דרך באמת לאבחן אדם שנפטר, הדבר היחידי שיכול לשנות את המשוואה הוא חוות דעת גריאטר לערוך צוואה. כך הרופאים יודעים כי רופא מהתחום הפסיכוגריאטרי ערך את המבחנים הדרושים וקבע האם אדם כשיר (או לא כשיר לערוך צוואה).

הערכת פסיכוגריאטר לערוך צוואה היא עניין מקצועי לחלוטין. כבר היו מקרים בהם הופעלו לחצים על רופאים על מנת לכתוב חוות דעת מסוימות, אך הדברים אינם עובדים כך. רופא פסיכוגריאטר עובד לפי כללי האתיקה המקצועית ומגבה את חוות בתוצאות הבדיקות שערך.
הרופא עורך שיחה אישית ומבצע מספר בדיקות על פי הסטנדרטים המקצועיים. זוהי חוות דעת מקצועית אשר אינה מושפעת משום גורם חיצוני. עורכי הדין ממליצים לבצע את האבחון סמוך למועד החתימה; לייתר דיוק הם ממליצים לעשות זאת באותו היום של חתימת הצוואה. חוות הדעת המקצועית ניתנת בכתב ויש לה תוקף משפטי.

חוות דעת גריאטר לערוך צוואה

הערכת פסיכוגריאטר לערוך צוואה

לצורך קבלת חוות דעת גריאטר לערוך צוואה נדרשת פגישה אישית עם המצווה. במהלך הפגישה הרופא ישאל שאלות שונות על מנת להתרשם ממצבו של המטופל ותפקודו הקוגניטיבי ויערוך מבחן מיוחד לצורך האבחון הקוגניטיבי. יתכן גם שיערכו שיחות עם בני המשפחה וסביבתו הקרובה ואף בדיקות נוירולוגיות.

המבחן נערך על פי הקריטריונים המקצועיים. חשוב לבדוק את מצב הזיכרון, יכולת הריכוז ויכולתו של המטופל להבין את הסיטואציה של עריכת הצוואה ומשמעותה. במידה והרופא פסיכוגריאטר מזהה כי ישנן בעיות קוגניטיביות והמטופל אינו מסוגל להבין את משמעות הסיטואציה, הוא יאלץ לקבוע אי כשירות לעריכת צוואה.

כמה עולה פסיכוגריאטר צוואה

חוות דעת גריאטר לערוך צוואה היא אינה סתם דף מודפס שהרופא כותב בעשר דקות. זהו הליך שלם של בדיקות הנעשות בתשומת לב אישית והקפדה על דקויות קטנות. חוות דעת פסיכוגריאטרית היא בעלת משמעויות משפטיות רבות, בין אם זו חוות דעת גריאטרית לבית משפט או חוות דעת פסיכוגריאטרית לביטוח הלאומי – חוות הדעת משפיעה על חייהם של אנשים ועל גורל של עניינים משפטיים. לכן היא נעשית בכובד ראש וכוללת אמצעי אבחון שונים. ישנם מקרים בהם הרופא יוכל למצוא עדויות חזקות המאפשרות לו לקבוע את הכשירות המשפטית (או אי הכשירות), וישנם מקרים בהם הוא יאלץ לערוך בדיקות נוספות על מנת להיות בטוח שחוות דעתו משקפת את המצב באותה נקודת הזמן. לכן עלויות חוות דעת רפואית עלולות להיות שונות ממקרה למקרה. אנו ממליצים לכם לפנות אל מרפאה פסיכוגריאטרית פרטית ולשאול כמה עולה פסיכוגריאטר צוואה.

אתם מוזמנים לפנות אל המרפאה הפסיכוגריאטרית של דוקטור עופר בר, רופא פסיכוגריאטר בתל אביב. כאן תוכלו לקבל את כל השירותים ביחס אישי ואכפתי.

הערכת פסיכוגריאטר לערוך צוואה

שמרו על קשר גם בעמוד הפייסבוק.

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

דילוג לתוכן