חוות דעת פסיכוגריאטר לבית משפט

הערכת פסיכוגריאטר לבית משפט

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

הערכת פסיכוגריאטר לבית משפט נדרשת במקרים רבים בהם ישנו ספק לגבי כשירותו המשפטית של האדם, או כאשר רוצים להסיר ספק לגבי כשירותו המשפטית. חוות דעת פסיכוגריאטר לבית משפט היא מסמך משפטי בעל משמעות רבה, בית המשפט עשוי לקבל החלטות שונות על סמך המסמך. מסמך זה נעשה על ידי איש מקצוע, רופא פסיכוגריאטר, לפי כל הסטנדרטים המקצועיים. במקרים מסוימים, על מנת להקל על קשישים ניתן לבצע אבחון פסיכוגריאטר עד הבית, אך לעתים נדרשות בדיקות שונות אותן לא ניתן לבצע בביתו של הקשיש.

הערכת פסיכוגריאטר לבית משפט

חוות דעת פסיכוגריאטר לבית המשפט נדרשת במקרים משפטיים שונים. אלו יכולים להיות מקרים הקשורים לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, כמו למשל מקרים בהם מבקשים מבית המשפט למנות אפוטרופוס, או כאשר אדם מבקש לערוך ייפוי כוח מתמשך. אך ישנם גם מקרים אחרים הקשורים לחוק זכויות החולה, חוק הסיעוד, חוק הגנה על חוסים וחסרי ישע ועוד. לעתים ישנם הליכים משפטיים המתרחשים בעקבות תביעות כנגד הביטוח הלאומי, חברות ביטוח פרטיות, מאבקי ירושה, רשלנות רפואית ועוד.

לשופטים אין את הכלים על מנת לשפוט בצורה מדויקת לגבי סוגיות הקשורות ליכולותיו הגופניות, הקוגניטיביות והנפשיות של אדם. ומסיבה זו בתי המשפט זקוקים לחוות דעת מומחה. ולכן חוות דעת פסיכוגריאטר לבית משפט היא מסמך רב חשיבות בהליך המשפטי, פסק הדין של השופטים יסתמך עליו.

המשמעות הרבה של חוות דעת רפואית מחייבת את הרופא לערוך אותו לפי כל כללי האתיקה המקצועית. עליו לבצע הערכה מקצועית המבוססת על השאלה העומדת על הפרק, כלומר הסוגיה שבה בית המשפט צריך להכריע. למשל האם הקשיש כשיר לערוך צוואה והוא מבין את תוכנה ואת המשמעויות שלה. רופא פסיכוגריאטר מחויב לכללי האתיקה, המוסר והצדק, וכל הרשום בהערכתו המקצועית יתבסס על הממצאים והעובדות. הערכת פסיכוגריאטר לבית משפט אינה יכולה להיות מוטה לפי רצונו של אדם זה או אחר. אמינותו ויושרו המקצועי של הרופא עומדת על הפרק. דינה של חוות הדעת הוא כעדות בשבועה. ישנם גם מקרים משפטיים בהם הרופא המומחה נקרא להתייצב על דוכן העדים ולהגן על האבחנה הרפואית שביצע.

אבחון פסיכוגריאטר עד הבית

חוות דעת גריאטר לערוך צוואה

ישנם מקרים בהם אנו משתמשים בהערכה פסיכוגריאטרית על מנת למנוע בעיות משפטיות עתידיות. לצורך הדוגמה זו יכולה להיות חוות דעת גריאטר לערוך צוואה. זהו לא תרחיש דמיוני כאשר לאחר פטירתו של מצווה תוגש לבית המשפט התנגדות לצוואה. וכך עלול להיפתח הליך משפטי בו ישנם בעלי עניין המנסים להטיל ספק בכשירותו המשפטית. ובעקבות זאת עשויים להגיע אל דוכן העדים אנשים המטילים ספק בכשירותו המשפטית; ומכיוון שהמצווה אינו בחיים, ישנו קושי משפטי לקבוע את כשירותו. אך כאשר בשלב עריכת הצוואה פונים להערכה פסיכוגריאטרית, זהו מסמך אשר יכול למנוע מחלוקות משפטיות ולהבטיח כי רצונו של המצווה יתקיים.

חוות דעת פסיכוגריאטר לבית משפט

הערכת פסיכוגריאטר לבית משפט היא חוות דעת מקצועית המשקפת את המצב הרפואי העובדתי. על מנת לבצע את האבחנה רופא פסיכוגריאטר נפגש עם המטופל ומשתמש בכלי האבחון המקצועיים המקובלים בתחום. אלו עשויות לכלול שיחות אישיות, בדיקות קליניות ומבחנים שונים, ובמקרים מסוימים גם יפנה לבדיקות אחרות, כמו למשל בדיקות נוירולוגיות.

אם חשבתם כי חוות דעת פסיכוגריאטר לבית משפט היא לא יותר מאשר מסמך מודפס, זוהי טעות. היא חייבת להיעשות על פי סטנדרטים מקצועיים ולהיות מגובה בבדיקות. זהו הליך המתבצע בתשומת הלב הראויה ועלול לקחת שעות רבות במקרים מסוימים.

הערכת פסיכוגריאטר לבית משפט

אבחון פסיכוגריאטר עד הבית

אבחון פסיכוגריאטר עד הבית אפשרי, אך תחת מגבלות מסוימות. כאשר מדובר בקשישים אנו מבינים כי ישנה חולשה ובעיות בריאותיות שונות המקשות על ההתניידות. הגעה אל מרפאה פסיכוגריאטרית בתל אביב, עשויה להיות מטלה קשה מאוד על הקשיש. ומסיבה זו לעתים ישנו צורך באבחון פסיכוגריאטר עד הבית.
רופא גריאטאר עד הבית יכול לשוחח עם הקשיש ולהתרשם עם מצבו, ואף לבצע בדיקות ומבחנים שונים בסביבה הנוחה עבור הקשיש. אך יחד עם זאת יש לקחת בחשבון כי לעתים נדרשות בדיקות שונות שלא ניתן לעשות בבית, כמו למשל בדיקות CT, בדיקות MRI ובדיקות אחרות.

חוות דעת פסיכוגריאטר לבית משפט

דוקטור עופר בר

מרפאה פסיכוגריאטרית בתל אביב, בראשותו של דוקטור עופר בר, מציעה מגוון שירותים וטיפולים לקשישים הכוללים חוות דעת רופא מומחה לבית משפט ועריכת צוואה. לנו יש ניסיון מקצועי רב בעבודה עם קשישים ומחלות הגיל השלישי. יש לנו ניסיון רב במחלות דמנטיות, בטיחות בטיפול תרופתי  / איזון תרופתי אצל קשישים, אבחון חרדה אצל קשישים ועוד שירותים רבים. אצלנו תוכלו לקבל שירות אישי ומסור באווירה נוחה ונעימה.

שמרו על קשר גם בעמוד הפייסבוק.

 

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

zoom

שיחת זום | וידאו ווטסאפ

במסגרת זו ניתנים %100 מהשירותים.
לרבות טיפול רפואי וחוות דעת רפואיות.
במחיר נמוך משמעותית!

שירות זה ניתן בכל רחבי מדינת ישראל

דילוג לתוכן