המלצה על פסיכוגריאטר

המלצה על פסיכוגריאטר

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

פסיכוגריאטריה היא תחום שהתפתח בשנים האחרונות, לאור ההבנה שבטיפול בקשיש נדרש שילוב בין הרפואה הפיזיולוגית לרפואה הנפשית. אני ד"ר עופר בר רופא פסיכוגריאטר מומחה במרכז בעל מוניטין בתחום, תוכלו לקבל הרבה המלצות עליי ועל המרפאה ברשותי, על הטיפול המסור שאנו מעניקים למבוגרים. אם אתם מחפשים המלצה על פסיכוגריאטר מקצועי ומסור אנחנו הכתובת לפסיכוגריאטר מומלץ.

המלצה על פסיכוגריאטר היא הכרחית

תחום הפסיכוגריאטריה היא תחום המשלב את תחום הגריאטריה עם תחום הפסיכיאטריה. בגילאי 65 ומעלה ישנם בעיות פסיכיאטריות ייחודיות שדורשות פתרון ייחודי ובדיוק לצורך זה פותחה ההתמחות הזו של שילוב בין השתיים. וככל שמדובר בתחום הנפשי המלצה היא הכרחית, בתחום הזה ההתאמה בין המטפל למטופל היא חיונית להצלחת הטיפול. הדבר הראשון שצריך לעשות כשבאים לבחור פסיכוגריאטר היא לשמוע עליו המלצות, לגבי ההתאמה שלו למטופלים שלו, ובכלל לגבי הזמינות שלו. ואכן מרפאתי יכולה להתהדר בהמלצות רבות של מטופלים מרוצים שמעידים על טיפול מסור ואדיב, ועל גמישות והתאמה מלאה לאופיו של כל מטופל, לרצונותיו ושאיפותיו. לקבלת המלצות או להזמנת תור או ביקור בית פנו אלינו למרפאה.

המלצה על פסיכוגריאטר
המלצה על פסיכוגריאטר

ובינתיים, 10 טיפים על איך בוחרים רופא פסיכוגריאטר מומחה:

דבר ראשון, כבר אמרנו – אל תתביישו לבקש המלצות.

מה לברר?

 • בררו על יחסי אנוש של הרופא
 • בררו אם הוא יודע להתאים בין תרופות.
 • בררו אם הוא אכן מבין בנבכי הנפש.
 • בררו אם הוא יודע לזהות בעיות בזמן והאם גם נותן פתרון מתאים.
 • בררו אם יוכל לתת לכם מענה גם לבעיות טכניות הקשורות אליו. כגון – חוות דעת לגבי כשירות של צוואה, ייעוץ בעניין ייפוי כוח מתמשך, וחוות דעת לבית המשפט או לביטוח לאומי בעת הצורך.
 • בררו איך הוא מתייחס לקרובי המשפחה מסביב, כמטרד או ככוח עזר?
 • בררו עד כמה הוא משתף את המשפחה ושאר הצוות הרפואי המטפל בו והאם הוא מוכן לשמוע ולקבל גם דעות נוספות.
 • בררו אם הוא משלב גם שיטות טיפול לא קונבנציונאלית, שבכוחם להיטיב ולשפר בהרבה את מצבו של הקשיש.
 • בררו אם האבחונים שלו נכונים ומדויקים.
 • בררו כמה עולה רופא גריאטרי תל אביב.

ככל שיהיה לכם יותר מידע והמלצה על פסיכוגריאטר תוכלו להחליט טוב יותר.

רופא פסיכוגריאטר מומחה
רופא פסיכוגריאטר מומחה

מהו התהליך הטיפולי אצל רופא מומחה בפסיכוגריאטריה?

כל טיפול מתחיל באבחון, הרופא הפסיכוגריאטרי מאבחן את הקשיש, את מצבו הבריאותי הכללי ואת מצבו הנפשי. כמו כן הוא בודק את מצבו הקוגניטיבי באמצעות שאלונים שונים. הרופא בודק אם יש ירידה בזיכרון הכללי ומה החומרה של הירידה, האם ניתן להשאיר אותו ללא השגחה. כמובן גם בדיקות שגרתיות הן חלק מהאבחון, בדיקות דם, בדיקת שתן, בדיקת א.ק.ג., לחץ דם ועוד. תרופות קבועות אותן הוא נוטל יילקחו בחשבון, וכן כיצד הן משפיעות על איכות חייו באופן כללי. נבדק האם הוא צריך תוספת של תרופה מסוימת או להיפך – האם אפשר להוריד מהתרופות. הרופא גם יוכל להמליץ לו על זכאות לגמלת סיעוד ועוד.

רופא מומחה בפסיכוגריאטריה
רופא מומחה בפסיכוגריאטריה

מהם המקרים שמצריכים פנייה לרופא פסיכוגריאטר מומחה במרכז

 • אם הקשיש שרוי במצב של דיכאון או חרדה.
 • יש לשים לב למצבו הנפשי לאחר אובדן של בן/ת זוג או חבר / מכר קרוב.
 • אם יש ירידה פתאומית בתפקוד, יש לבדוק האם זה מעורב בזה גם מצוקה נפשית.
 • כשצריכים למנות אפוטרופוס.
 • כששוקלים העברה למגורים בבית אבות או בדיור מוגן.

ככלל צריך להיות ערני למחשבות אובדניות של הקשיש, מחשבות שבאות בעקבות מצוקה נפשית. בדרך כלל ניתן לפתור את הדברים בעזרת כדורים פשוטים, האתגר הוא בזיהוי המוקדם. ככל שמזהים מוקדם יותר כך ניתן לטפל טוב יותר. האבחון המקצועי הוא תפקידו של הרופא אבל הערנות והרגישות מוטלת על בני המשפחה הקרובים. הרופא אמור לתת מידע על זכויות להן זכאי הקשיש, על סמך הידע שלו והניסיון ממטופלים אחרים. זכויות כמו עובד זר וכן קצבה מביטוח לאומי. כמו כן יסייע הרופא לכתוב צוואה ולהעיד על כשירות כותב הצוואה וכן חוות דעת לבית המשפט ולביטוח לאומי. אם קרוב משפחתכם זקוק להמלצה על פסיכוגריאטר או להזמנת גריאטר עד הבית פנו אלינו! או חפשו בגוגל גריאטר מומלץ במרכז.

רופא פסיכוגריאטר מומחה במרכז
רופא פסיכוגריאטר מומחה במרכז
המלצה על פסיכוגריאטר
המלצה על פסיכוגריאטר

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

דילוג לתוכן