אבחון רופא גריאטרי צוואה

אבחון רופא גריאטרי צוואה

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

אבחון רופא גריאטרי צוואה הוא כורח המציאות במקרים רבים. חוות דעת גריאטר צוואה עשויה למנוע מחלוקות משפטיות רבות בעתיד ולכן עורכי דין רבים ממליצים ללקוחותיהם לעשות זאת. במאמר זה נסביר על הסיבות בגינן נדרש אבחון פסיכוגריאטרי צוואה, וגם כמה מילים על חוות דעת רופא גריאטרי פרטי מחיר.

אך ראשית כל בואו נסביר מהי צוואה. צוואה היא מסמך משפטי בו אדם קובע כיצד יחולק רכושו לאחר מותו. כמובן שאיננו מתיימרים להיות עורכי דין, והנושא מורכב מאוד, אך זוהי ההגדרה הפשוטה ביותר של הנושא.

צוואה משקפת את רצונו של אדם; כלומר הוא אמור לכתוב אותה מתוך רצונו החופשי, כאשר הוא מודע למשמעות של תוכן הצוואה. אך כאן בדיוק מתחילה הבעיה.

כאשר מדובר בקשישים, תמיד ישנו חשש כי בשל מצבם הרפואי והירידה ביכולות הקוגניטיביות, הם אינם מבינים את תוכן הצוואה ולכן מבחינה משפטית אין לנו ערובה כי היא משקפת את רצונם. לצערנו הרב היו מקרים רבים בהם אנשים ניצלו את מצבם הרפואי של קשישים על מנת לגרום להם לשנות צוואות, תוך כדי ניצול חוסר ההבנה שלהם בעקבות המצב הרפואי. והחוק כמובן מנסה למנוע מצבים שכאלו.

חוות דעת גריאטר צוואה

חוות דעת גריאטר צוואה

בין אם היה ניצול לרעה של המצב, ובין אם לא, תמיד יתכן כי לאחר מותו של המצווה תועלה טענה שכזו. נושא הירושה לא אחת מעורר מאבקי ירושה בין יורשים אשר אינם מרוצים מחלקם בירושה, ואלו עשויים להשתמש בטענות שונות לצורך פסילת הצוואה, כולל הטענה לאי כשירותו המשפטית של המצווה.

וכאשר זה קורה, השופטים עומדים בפני בעיה. אין להם את האפשרות לזמן את המנוח אל דוכן העדים. וזוהי הנקודה בה מתחילים מאבקים משפטיים ארוכים ויקרים בין היורשים, כאשר כל צד מנסה להביא הוכחות לכישרותו או אי כשירותו של המצווה. לצורך כך הם יכולים להביא עדים שונים, ביניהם רופאים, עובדים סוציאליים, חברים וקרובי משפחה. אך זהו נושא בעייתי מאוד.

עורכי דין מנסים למנוע את המצבים הללו, ולכן הם ממליצים ללקוחותיהם לפנות אל רופא פסיכוגריאטר, עוד באותו היום של עריכת הצוואה. אבחון רופא גריאטרי צוואה יכול לשנות את התמונה המשפטית ולמנוע הרבה מאבקים משפטיים. כאשר רופא פסיכוגריאטר נותן חוות דעת באותו היום שבו נערכה הצוואה, בית המשפט מתייחס לזה מאוד ברצינות ויהיה קשה מאוד לערער על תוקפה אל חוות דעת מקצועית.

הדבר חשוב במיוחד במקרים של מחלות דמנטיות. המחלות הדמנטיות הן מחלות חשוכות מרפא, ובמסגרתן החולה עובר התדרדרות הדרגתית ביכולותיו הקוגניטיביות. וזהו רק עניין של זמן עד שלא יהיה כשיר מבחינה משפטית. לכן אם אבחון מחלה שכזו, יש למהר לערוך את הצוואה ולגבות אותה בחוות דעת רפואית.

חוות דעת רופא גריאטרי פרטי מחיר היא עלות קטנה לעומת העלויות המשפטיות שהיא יכולה למנוע.

חוות דעת רופא גריאטרי פרטי מחיר

אבחון רופא גריאטרי צוואה

חוות דעת גריאטר צוואה נעשית לאחר אבחון מקצועי, על פי הכלים והסטנדרטים המקובלים. מדובר בנושא של אתיקה מקצועית ולכן רופא פסיכוגריאטר נאמן אך ורק לאמת; כלומר חוות הדעת נרשמת אך ורק בהתאם לממצאים שהתגלו במהלך האבחון.

רופא פסיכוגריאטר מבצע אבחון באמצעות כל המתודות המקובלות בתחום. זה דורש פגישה אישית עם המטופל, וגם פגישה עם בני משפחתו הקרובים. במהלך הפגישה הוא בודק את תפקודו הכללי והנפשי, והוא אף עשוי להשתמש בבדיקות נוירולוגיות.

אבחון רופא גריאטרי צוואה

חוות דעת רופא גריאטרי פרטי מחיר

אבחון רופא גריאטרי צוואה הוא לא סתם דף נייר, העלות היא עלות של אבחון מלא ומקיף שמטרתו לקבוע במדויק את מצבו, תוך כדי נאמנות לאמת. המחירים המקובלים הם כ 2000-5000 שקלים. הסיבה לשוני בין המחירים קשורה לאופי הבדיקות הנדרשות בכל מקרה. אנו מתייחסים במלוא הרצינות לבדיקות הללו ועורכים אותם בצורה יסודית.

השקעה שכזו היא השקעה זניחה לעומת העלויות של הליכים משפטיים עתידיים, ולכן מוטב להשקיע מעט על מנת למנוע אותם. מה שעומד על הפרק הוא לא רק עלויות עתידיות של הליכים משפטיים, אלא הקרע המשפחתי שיכול להיווצר על רק המאבקים המשפטיים; ולכך אין מחיר.

כאשר זקוקים לאבחון חוות דעת גריאטר צוואה, מרפאת גריאטרית פרטית בתל אביב היא המקום הטבעי לפנות אליו. כאן במרפאה של דוקטור עופר בר תוכלו לקבל יחס אישי ושירות מקצועי מכל הלב. אצלנו תוכלו לקבל מבחר שירותים הכוללים גם הערכת גריאטר לביטוח הלאומי וכמובן שירותים רפואיים לגיל השלישי.

 

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

zoom

שיחת זום | וידאו ווטסאפ

במסגרת זו ניתנים %100 מהשירותים.
לרבות טיפול רפואי וחוות דעת רפואיות.
במחיר נמוך משמעותית!

שירות זה ניתן בכל רחבי מדינת ישראל

דילוג לתוכן