חוות דעת גריאטר מומלץ

חוות דעת גריאטר מומלץ

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

כמרפאת פסיכוגריאטר מומלץ אנו מתמחים בהכנת ועריכת כל סוגי חוות דעת גריאטר מומלץ, החל מחוות דעת גריאטר דמנציה, חוות דעת גריאטר לייפוי כוח מתמשך וכן חוות דעת גריאטר לביטוח לאומי. בשורות הבאות תקראו מה השימוש של כל אחד מחוות הדעת.

אלו מקרים מצריכים חוות דעת גריאטר מומלץ

כל אדם ואדם ובעיקר קשיש רוצה לגור בדירה פרטית ולהתנהל באופן עצמאי, אולם לצערנו החיים מזמנים לפעמים אילוצים שאינם מאפשרים זאת. אך כדי להישאר הכי קרוב לשאיפות ולרצונות ישנם סוגים שונים של פרוייקטי דיור המתאימים לקשישים, הסוג המעולה ביותר הוא הדיור העצמאי, רמה אחת אחריה היא דיור תומך. כל אלה כשלבי מנע להגעת הקשיש למחלקה סיעודית. ההבדל ה'קטן' הוא שלא כל סוגי הדיור מוכרים על ידי המוסד לביטוח לאומי, ולא תמיד תוכלו לקבל החזר מהמוסד לביטוח לאומי, במקרים אלה מה שיכול לעזור הוא חוות דעת גריאטר לביטוח לאומי שהקשיש זקוק לדיור תומך וכדומה. זהו אחד המקרים הדורשים חוות דעת גריאטר מומלץ. מקרים נוספים הם כשנדרש חוות דעת גריאטר לייפוי כוח מתמשך וכן חוות דעת גריאטר דמנציה עליהם נרחיב בהמשך.

חוות דעת גריאטר מומלץ
חוות דעת גריאטר מומלץ

חוות דעת גריאטר דמנציה

מחלת האלצהיימר היא מחלה התוקפת בעיקר קשישים והיא משפיעה דרסטית לא רק על חייו של החולה אלא גם, ואולי אף יותר, על בני משפחתו של הקשיש. הקושי הוא פיזי אך גם נפשי, קשה לראות הורה שסובל כך. אפשר להקל מעט על הסבל על ידי עריכת ייפוי כוח מתמשך, מה שמאפשר להעביר את מרב הסמכויות לאחד מבני המשפחה או לאיש מקצוע הנאמן עליהם, ועל ידי כך שהנאמן הוא ה'נושא בעול' העיקרי הדבר מקל מעט מהסבל של שאר בני המשפחה.

חוות דעת גריאטר דמנציה
חוות דעת גריאטר דמנציה

חוות דעת גריאטר לייפוי כוח מתמשך

אבל הופה! יש כאן בעיה, כאשר אדם ממנה ייפוי כוח מתמשך בעל תוקף חוקי הוא צריך להיות כשיר לגמרי מבחינה שכלית, בחולה אלצהיימר הדבר מורכב, מכיוון שאם יתגלו בעתיד עוררים על ייפוי הכוח הם יטענו שהוא לא היה בדעתו כאשר הוא חתם וכו', אז כאמור מלבד חוות דעת גריאטר לביטוח לאומי ישנם מקרים נוספים המצריכים חוות דעת גריאטר מומלץ, וזה בדיוק אחד המקרים. במקרה זה, המומלץ ביותר הוא להכין חוות דעת גריאטר לייפוי כוח מתמשך המעיד כי בעת החתימה הממנה היה צלול בדעתו. חוות דעת גריאטר דמנציה שכזו תפחית את הסיכויים לעורר ספק באמינות של חתימת החולה על ייפוי הכוח.

חוות דעת גריאטר לייפוי כוח מתמשך
חוות דעת גריאטר לייפוי כוח מתמשך

סיכום על חוות דעת גריאטר לביטוח לאומי ועוד

לסיכום: דיברנו על חוות דעת גריאטר לביטוח לאומי לצורך הבטחת קבלת החזר מביטוח לאומי על דיור תומך וכדומה, שאינו דיור סיעודי מובהק. כמו כן דיברנו על חוות דעת גריאטר לייפוי כוח מתמשך כדי למנוע עוררין על כשירות החולה בעת החתימה (למען ההגינות נאמר שהחוק מחייב את עורך הדין שעורך את ייפוי הכוח להוכיח את כשירותו, אך זה פחות עוצמתי וחזק מאשר חוות דעת גריאטר דמנציה, המעיד על מצבו של החולה מנקודת מבט מקצועית נטו, בעיקר אם מדובר בחולה שהוא פציינט קבוע שלו). אלו המקרים שהזמנת רופא לאבחון ועריכת חוות דעת גריאטר מומלץ מאוד.

למרפאתנו ניסיון רב בעולם הגריאטריה בכלל ובעיקר בהכנת ועריכת מסמכי חוות דעת פסיכיאטרית לבית משפט מחיר זול ולגופים ציבוריים ופרטיים שונים. כמו כן אנו מעניקים טיפול מסור לקשישים וכן ייעוץ והכוונה לרווחתם הפיזית והנפשית, כי בסוף זה מה שחשוב! אם תרצו לקבוע פגישה או לדעת כמה עולה רופא גריאטרי פרטי פנו אלינו למספר הטלפון המופיע באתר או דרך הלינק 'צור קשר'.

חוות דעת גריאטר לביטוח לאומי
חוות דעת גריאטר לביטוח לאומי

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

דילוג לתוכן