חוות דעת רופא גריאטרי צוואה

הערכת רופא לערוך צוואה

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

הערכת רופא לערוך צוואה עשויה להידרש במקרים מסוימים. היא נועדה למנוע בעיות משפטיות הקשורות למימוש הצוואה בעתיד, והכוונה היא בעיקר להגשת התנגדות לצוואה בטענת אי כשירות של המצווה. עורכי דין העוסקים בתחום של צוואות וירושות, נוהגים להמליץ על חוות דעת רופא גריאטרי צוואה. אצלנו תוכלו לקבל חוות דעת גריאטר תל אביב לצורך עריכת צוואה וגם עניינים משפטיים אחרים כמו ייפוי כוח מתמשך, חוות דעת מינוי אפוטרופוס ועוד.

חוות דעת גריאטר תל אביב

הערכת רופא לערוך צוואה

חוק הירושה מאפשר לכל אדם לערוך צוואה, זוהי זכות ולא חובה. הצוואה מאפשרת לאדם לקבוע כיצד יחולק עיזבונו לאחר מותו. זוהי הזדמנות עבורו להבטיח כי רכושו יחולק ליקרים לו בצורה שהוא מוצא לנכון. אין בכוונתי להעמיק בסוגיות המשפטיות, לצורך כך עליכם לפנות לעורך דין. רק אציין כי במידה ואין צוואה, הרכוש יחולק על פי עקרונות החלוקה המוגדרים בחוק הירושה – דבר שלאו דווקא משקף את רצונו של המוריש.

צואה ניתן לערוך לבד, בתור צוואה בכתב, אך ישנם גם סוגי צוואה אחרים. הדרך המומלצת ביותר היא באמצעות עורך דין. הוא יכול לספק לכם את כל ההסדרים המשפטיים ולנקוט בפעולות לחיזוק מהימנות הצוואה, דבר המונע מחלוקות משפטיות בעתיד.

אם כך נשאלת השאלה מדוע אתם צריכים חוות דעת גריאטר תל אביב לצורך כתיבת צוואה?

הערכת רופא לערוך צוואה

חוות דעת רופא גריאטרי צוואה

צוואות יכולות להיות נושא רגיש. מצד אחד כבר שמענו על מקרים של ניצול לרעה של קשישים. ישנם קשישים אשר נפלו לניצול מסוגים שונים בעקבות מצבם הרפואי והנפשי. יתכן כי הופעל עליהם לחץ להטות את הצוואה, תוך כדי ניצול יחסי תלות. או יתכן כי בכלל לא הבינו את תוכן הצוואה ומשמעותה בגלל פגיעה ביכולותיהם הקוגניטיביות.

ומנגד, יש גם את המקרים בהם יורשים מאוכזבים מחלקם בירושה, ולכן מחליטים לפנות לבית המשפט ומעלים ספקות לגבי הכשירות המשפטית של המצווה. כלומר הם מגישים התנגדות לצוואה על סמך הטענה כי המצווה לא היה כשיר מבחינה משפטית בעת עריכת הצוואה.

הסוגיות הללו פותחות את הדלת למצבים משפטיים מורכבים מאוד, יש להם עלות גבוהה (עבור עורכי הדין) וזאת לצד סכסוכים בתוך המשפחה; דבר שתמיד תרצו להימנע ממנו. שום אדם אינו רוצה לראות את יחדיו מסתכסכים לאחר מותו..

הערכת רופא לערוך צוואה נועדה למנוע את כל אותן בעיות משפטיות, ולאפשר את קיום הצוואה ללא שום בעיות.

חוות דעת גריאטר תל אביב

כאשר אדם נפטר ומבקשים לממש את צוואתו, זהו הרגע בו עלולות להתרחש הבעיות. במידה ואדם יטען בפני בית המשפט כי המצווה לא היה כשיר בשל מצבו הבריאותי או הנפשי, הוא יצטרך להוכיח זאת. מכיוון שהמצווה נפטר, לא יהיה ניתן להביא אותו בפני בית המשפט או לקיים הערכה רפואית של כשירותו. מי שהגיש את ההתנגדות עשוי להביא עדים אשר יטילו ספק בכשירותו המשפטית, ועדויות אלו עשויות לגרום לבית המשפט לפסול את הצוואה. דוגמה קלאסית היא צוואה של אדם הסובל ממחלת האלצהיימר. אמנם בשלביה התחלתיים הוא עדין כשיר ויכול לערוך צוואה, אך מכיוון שידוע שזו מחלה המביאה פגיעה קשה ביכולות הקוגניטיביות יהיה קשה להוכיח את כשירותו לאחר מותו.

כל אלו הם מצבים מהם אנו רוצים להימנע. מסיבה זו עורכי דין ממליצים על חוות דעת רופא גריאטרי צוואה. הרעיון הוא לערוך את אבחון של היכולות הקוגניטיביות על ידי רופא פסיכוגריאטר, ומייד לאחר מכן לערוך את הצוואה. האבחנה הרפואית תהיה מסמך המוכיח כי בעת עריכת הצוואה המצווה היה כשיר מבחינה משפטית, ובך תחזק את מהימנות הצוואה. צעד שכזה עשוי למנוע בעיות משפטיות רבות.

חוות דעת רופא גריאטרי צוואה

מרפאה פסיכוגריאטרית בתל אביב

הערכת רופא לערוך צוואה היא חוות דעת מקצועית אותה מבצע רופא גריאטר. זהו אינו מסמך שניתן בקלות ראש, יש לו משמעות משפטית ולכן הוא נעשה לפי כל כללי האתיקה המקצועית ושיטות האבחון המקובלות.

חוות דעת רופא גריאטרי צוואה תתבצע בעזרת ראיון אישי עם המצווה. יתכן כי גם כי הרופא יבקש לשוחח עם בני משפחתו של המטופל, וגם לבצע בדיקות ומבחנים שונים. זוהי חייבת להיות בדיקה אובייקטיבית שנועדה לענות על השאלה שעומדת על הפרק – האם האדם כשיר לערוך צוואה.

חוות דעת גריאטר תל אביב נדרשת גם בסוגיות אחרות בעלות משמעות משפטית. זוהי יכולה להיות חוות דעת רפואית העברת נכס, חוות דעת גריאטרית ייפוי כוח מתמשך, חוות דעת גריאטר לביטוח הלאומי ועוד.

במרפאה של עופר בר תוכלו לקבל את כל השירותים המקצועיים. אנו מבצעים בדיקות וחוות דעת רפואיות, לצד טיפולים במחלות הגיל השלישי, איזון טיפול תרופתי אצל קשישים, טיפול בחרדה לקשישים ועוד.

שמרו על קשר גם בעמוד הפייסבוק.

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

דילוג לתוכן