חוות דעת פסיכוגריאטר פרטי

הערכת פסיכוגריאטר לייפוי כח מתמשך

פסיכוגריאטר מומלץ ד"ר עופר בר

ד"ר עופר בר פסיכוגריאטר

שמי עופר בר, בן 41, נשוי + ילד מס' רישיון לעסוק ברפואה 37237 את לימודי הרפואה שלי באוניברסיטת תל אביב סיימתי בשנת 2004. משנת 2005 ועד 2009 שרתתי בצה"ל כרופא ביחידות שדה. לאחר מכן עבדתי שנתיים בהתנדבות כרופא של משלחת לאפריקה, כיהנתי כסגן מנהל מחלקת שיקום לב במרכז רפואי גריאטרי. בשנת 2012 עשיתי התמחות בגריאטריה בשנת 2017 קיבלתי תואר " מוסמך בבריאות הציבור" מאונ' ממפיס, טנסי. בשנת 2018 הגעתי למסקנה שבכדי להגשים את החזון שלי כרופא, יהיה עלי להקים פרקטיקה פרטית שלי, וכך עשיתי.

צור קשר

במאמר זה נדבר על הערכת פסיכוגריאטר לייפוי כוח מתמשך. אנו נסביר בקצרה מהו ייפוי כוח מתמשך, מדוע צריך חוות דעת כשירות לייפוי כוח מתמשך, כיצד היא מתבצעת והיכן ניתן לקבל חוות דעת שכזו.

ייפוי כוח מתמשך הוא הליך שבו אדם מסמיך אדם אחר, או קבוצת אנשים, לטפל בענייניו במידה ויגיע למצב שבו לא יוכל לעשות זאת בשל מצבו הרפואי. זהו הליך המתאפשר בעקבות שינויי חקיקה של השנים האחרונות. בטרם תיקוני החקיקה, היה זה בית המשפט אשר מינה אפוטרופוס לאדם המגיע למצבים שבהם אינו יכול לקבל החלטות בשל מצבו הרפואי.

אינני רוצה להיכנס לדקויות המשפטיות, לשם כך ישנם עורכי דין, אך בגדול ניתן להגיד כי ייפוי כוח מתמשך הוא כמו מינוי אפוטרופוס, אך כאן האדם הוא זה הממנה את ה“אפוטרופוס“, ולא בית המשפט. והמינוי נעשה מבעוד מועד, כלומר כאשר האדם כשיר מבחינה משפטית. וזוהי נקודה חשובה מאוד, מכיוון שבמקרים רבים ישנו ספק לגבי הכשרות המשפטית של הממנה, ולכן יש צורך בחוות דעת רפואית, כלומר הערכת פסיכוגריאטר לייפוי כח מתמשך.

חוות דעת גריאטר עד הבית

מי צריך ייפוי כוח מתמשך

כל אדם עלול להגיע למצב שבו לא יוכל לקבל החלטות בענייניו, גם אנשים צעירים. זה יכול להתרחש בעקבות תאונות או מחלות המתפרצות באופן מפתיע, וזה יכול להיות גם בעקבות התדרדרות רפואית הדרגתית כמו זו המאפיינת את בני הגיל השלישי. ניתן להגיד כי ייפוי כוח מתמשך מומלץ לכל מי שנמצא בסיכון.
ייפוי כוח מתמשך מומלץ מאוד עבור מי שאובחן במחלת האלצהיימר או מחלות דמנטיות נדירות. אלו הן מחלות חשוכות מרפא המביאות להתדרדרות ביכולות הקוגניטיביות והתפקוד. למרות הטיפולים להאטת התקדמות המחלה והטיפולים המסייעים, בנקודה שבה אנו נמצאים אין עדיין תרופה למחלות אלו ולכן ההתדרדרות היא בלתי נמנעת – זהו עניין של זמן עד שהחולה לא יהיה מסוגל לקבל החלטות.

חוות דעת כשירות לייפוי כח מתמשך

חוות דעת כשירות לייפוי כח מתמשך

ישנם סוגים שונים של ייפוי כוח מתמשך, חלקם נוגעים לנושאים רכושיים ויש לערוך אותם באמצעות עורך דין שהוסמך לכך על ידי האפוטרופוס הכללי. ישנו גם ייפוי כוח מתמשך לעניינים רפואיים אותו גם רופא יכול לערוך.
אך במקביל לעריכת ייפוי הכוח, עורכי הדין גם ממליצים על הערכת פסיכוגריאטר לייפוי כח מתמשך, דבר אותו יש לעשות במסגרת חוות דעת פסיכוגריאטר פרטי.

על פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות ”כל אדם כשר לזכויות ולחובות מגמר לידתו ועד מותו“. בתי המשפט אינם ממהרים לשלול מאף אחד זכויות, אך ישנן נסיבות בהן הדבר בלתי נמנע – כאשר ישנה חוסר הבנה, חוסר מודעות ופגיעה ביכולת השיפוט, בתי המשפט עשויים לקבוע כי מדובר בחוסר כשירות משפטית.

כאשר אדם קשיש, בעיקר אם הוא סובל ממצבים רפואיים כמו מחלת האלצהיימר, מבקש לערוך ייפוי כוח מתמשך, בתי המשפט רוצים לוודא כי הוא אכן מבין את משמעות ייפוי הכוח. תמיד ישנו חשש כי אדם ינצל לרעה את מצבו של הקשיש ויגרום לו לחתום על ייפוי כוח מתמשך או צוואה, למרות שהקשיש אינו מבין את משמעות הדברים. ומנגד בתי המשפט לא רוצים לשלול בקלות את זכויותיו של הקשיש.

על מנת למנוע מחלוקות משפטיות, עורכי הדין ממליצים על חוות דעת כשירות לייפוי כח מתמשך. כלומר חוות דעת פסיכוגריאטר פרטי המאשרת, או שוללת, את יכולתו של הקשיש להבין את משמעות המסמך ואת השלכותיו. חוות דעת רפואית לבית המשפט תהייה גורם מכריע בהחלטות בית המשפט בעניין.

הערכת פסיכוגריאטר לייפוי כח מתמשך

הערכת פסיכוגריאטר לייפוי כח מתמשך

חוות דעת פסיכוגריאטר פרטי היא עניין אותו בתי המשפט לוקחים בכובד ראש, והרופא מחויב לכל כללי האתיקה המקצועית בעת עריכת חוות הדעת. על הפרק עומדות שאלות מהותיות ובעלות משמעות רבה על חייו של אדם, שלילת כשירותו המשפטית של אדם היא אינה שאלה של מה בכך. ולכן נדרשת חוות דעת רפואית הנעשית על פי כל הסטנדרטים המקובלים.

חוות דעת פסיכוגריאטר פרטי היא אינה חוות דעת כללית, אלא חוות דעת שנועדה לענות על שאלות ספציפיות. ישנם אנשים המניחים כי אבחון מחלה דמנטית מביא לאבדן אוטומטי של הכשרות המשפטית, אך בתי המשפט זהירים מאוד שלא לפגוע שלא לצורך בזכויותיו של אדם. לכן רופא פסיכוגריאטר צריך לבחון את ולהעריך את היכולות של החולה מול הצורך לקבל החלטה מסוימת.
חוות דעת גריאטר מבוססת על בדיקות מקיפות, פגישה אישית עם החולה ואף עם בני משפחתו. כל אדם מביא איתו מצב רפואי אחר, ובהתאם לכך הבדיקות יכולות להיות שונות. השוני בבדיקות עשוי להשפיע גם על מחיר חוות דעת פסיכוגריאטר.

הערכת גריאטר לייפוי כח מתמשך

סוגיות מסוג זה הן סוגיות שכיחות בגיל השלישי. על פי האתיקה המקצועית חשוב לעשות כל מאמץ על מנת לשמור על האוטונומיה של המטופל, ולכן בתי המשפט מתייחסים אל הנושא בכובד ראש. במידה ואתם זקוקים לחוות דעת פסיכוגריאטרית לבית המשפט, כאן במרפאתו של דוקטור עופר בר, מרפאה פסיכוגריאטרית פרטית,  תוכלו לקבל אבחון מקצועי.

שמרו על קשר גם בעמוד הפייסבוק.

חוות דעת פסיכוגריאטר פרטי

חוות דעת גריאטר עד הבית

האם ניתן לקבל חוות דעת גריאטר עד הבית? ידוע לנו כי לפעמים לאנשים מבוגרים קשה מאוד להגיע אל מרפאה פסיכוגריאטרית בתל אביב. יתכן כי יש להם מוגבלויות פיזיות המקשות עליהם, והדבר גם מעייף מאוד עבורם. אנו עושים הכל על מנת להקל על הקשישים, ובמסגרת זאת אנו מעניקים גם שירותים של פסיכוגריאטר עד הבית.

לגבי חוות דעת גריאטר עד הבית, יתכן כי זה אפשרי. חוות הדעת דורשת ביצוע בדיקות שונות; חלק מהבדיקות ניתן לבצע בבית, אך מצד שני ישנן גם בדיקות הדורשות מכשור רפואי אותו נמצא רק במרפאות ומעבדות. חוות דעת גריאטר עד הבית תלויה בנסיבות המקרה, אך בהחלט כדאי לבדוק האם זה אפשרי.

יש לכם שאלה? דברו איתנו.

zoom

שיחת זום | וידאו ווטסאפ

במסגרת זו ניתנים %100 מהשירותים.
לרבות טיפול רפואי וחוות דעת רפואיות.
במחיר נמוך משמעותית!

שירות זה ניתן בכל רחבי מדינת ישראל

דילוג לתוכן